Logistická společnost Gefco začne v Číně doručovat elektromobily koncovým zákazníkům. Službu Home Delivery zajistí v Šanghaji a Pekingu pro prémiovou značku elektromobilů Polestar přes platformu Gefco Moveecar.

Polestar je nezávislá švédská prémiová značka elektrických vozů, založená společnostmi Volvo Cars a Geely Holding. Od svého založení v roce 2017 využívá specifickou technologickou a konstruktérskou synergii se společností Volvo Cars.

Nová smlouva mezi firmami Gefco a Polestar navazuje na jejich dlouhodobou spolupráci v oblasti logistiky nových vozů, konkrétně přepravu aut z Evropy do Číny, kterou uzavřely v roce 2016.

„Polestar umožňuje zákazníkům přizpůsobit si parametry dodávky elektromobilu a my s Moveecar jsme součástí tohoto procesu,“ říká Laurent Sik, generální manažer Gefco pro oblast Číny. „Zákazník si zvolí, kdy a kam chce vozidlo dodat a my jej přistavíme, aniž by musel chodit do dealerství.“

Platformu Moveecar používá Gefco pro doručování vozidel od září 2019 také v České republice, kde přes ni koncovým zákazníkům od spuštění služby dodalo již několik set aut. Službu využívají například leasingové firmy, pro které nyní Gefco doručuje objednané vozy koncovým klientům.

„Od spuštění v Česku mluvíme o několika stech vozidlech, které jsme předali novým majitelům,“ říká Miloš Mrázek, ředitel FVL pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Aktuální epidemiologická situace podle jeho slov urychlila i rozvoj doplňkových služeb, Gefco tak nyní kromě ozonizace interiéru před doručením nabízí třeba také bezkontaktní předání vozidla.

Související