Přímé denní spojení sběrnou službou z Kladna do Hamburku spustila logistická společnost Dachser Czech Republic. Nová linka využívá výměnné nástavby s řízeným teplotním režimem a umožňuje tak přepravy zboží citlivého na okolní teplotu.

V importním směru Hamburk─Kladno přepravuje 630 kilometrů dlouhá linka především nátěrové hmoty, které jsou podle dohody ADR nebezpečným zbožím a teplota při jejich přepravě a skladování navíc nesmí klesnout pod +5 °C. Dachser pro realizaci takových zakázek využívá své oborové řešení Dachser Chem-Logistics určené právě pro výrobky chemického průmyslu.

Nová linka do Hamburku otevírá prostor také pro logistiku zásilek mířících do zámořských destinací či pro import zboží, které v námořních kontejnerech přichází zejména z východní Asie. Evropská logistická síť Dachseru sahá od Portugalska až po Rusko, na jihu je ohraničená Itálií a Řeckem a na severu vede až do Skandinávie. Přeprava ve výměnných nástavbách s řízeným teplotním režimem umožňuje odbavovat i zásilky se zbožím citlivým na teplotní výkyvy, jako jsou kosmetické, zdravotnické či chemické výrobky a další.

Z České republiky odjíždí v barvách Dachseru každý den přímé linky sběrné služby do 36 destinací v celé Evropě. „Objem našich exportních zásilek reflektuje křivku vývozu České republiky, a tak k našim západním sousedům momentálně směřuje téměř třicet našich přímých denních spojení,“ vysvětluje Jan Polter, obchodní ředitel Dachser Czech Republic. „Čeští exportéři využívají našeho rychlého spojení s Německem i pro menší objemy zásilek s vyšší frekvencí doručování, spojení je výhodné i pro dálkové cíle, protože klíčové německé pobočky zároveň slouží jako platformy pro konsolidaci zboží do vzdálenějších evropských destinací, například do Skandinávie.

Související