Česká pošta rozšiřuje působnost mobilní pošty na další kraje v České republice. Začátkem února po rozhodnutí vlády o omezení pohybu v okresech, které byly nejvíce postiženy koronavirem, spustila Česká pošta mobilní pošty na Trutnovsku, Chebsku a Sokolovsku. Nyní tyto dvě operativní jednotky přesouvá do jižních Čech a do Pardubického kraje. V případě potřeby je Česká pošta připravena mobilní pošty bezodkladně přesunout na další potřebná místa po celé České republice, včetně původních lokalit.

Mobilní pošta zajišťuje větší bezpečnost lidí, kteří si mohou poštovní službu vyřídit u sebe v obci a nemusí kvůli ní cestovat do obce s pobočkou České pošty. Mobilní pošta zprostředkuje poslání listovních i balíkových zásilek, platby i výplaty poukázek a zajistí také výběry hotovosti jako na standardní poště. Samozřejmostí je možnost využít služeb Poštovní spořitelny. Občané díky mobilní poště nezmeškají výplaty sociálních dávek.

Po dohodě se starosty zapojených obcí jsou občané informováni o konkrétním umístění mobilní pošty a čase její zastávky prostřednictvím vývěsky na úředních deskách, obecními rozhlasy a informacemi na webových stránkách obcí. Mobilní pošta začne svůj provoz od pondělí 29. března jak na Pardubicku, tak v Jihočeském kraji.

Jízdní řád mobilních pošt Česká pošta průběžně aktualizuje na svých stránkách.

Související