S nově získaným statutem schváleného dopravce pro letecké zásilky přepravuje česká přepravní společnost VCHD Cargo zboží v bezpečném režimu na česká i další evropská letiště. Pro tuto službu vyškolila 30 zaměstnanců.

Dopravce leteckých zásilek je subjekt, který zajišťuje přepravu nákladu a pošty pozemní cestou jménem schváleného agenta, známého odesílatele nebo stálého odesílatele schváleného českým Úřadem pro civilní letectví. Takový dopravce musí projít proškolením a certifikačním procesem tohoto úřadu a zajistit bezpečnost v celém procesu realizace doručení z nebo na letištní terminály.

„Pro tyto pozemní přepravy, které podléhají specifickým nařízením, jsme vyškolili na dvacet našich řidičů, pracovníky dispečinku a některé administrativní pozice,“ vysvětluje Petr Kozel, předseda představenstva VCHD Cargo. „U takového typu pozemních přeprav jsou kladeny vysoké nároky na bezpečnost nejen zásilek samotných, ale také na bezpečnost provozu na letištních terminálech.“

Nové služby momentálně využívají především dodavatelé do segmentu automotive pro přepravy urgentních dílů na montážní linky.

Letecké zásilky z celého světa do místa určení v České republice přepravuje VCHD Cargo z Letiště Václava Havla v pražské Ruzyni a pro české exportéry realizuje přepravy na letiště například ve Frankfurtu nad Mohanem, Norimberku a dalších destinací. VCHD Cargo se touto novou službou snaží vycházet vstříc potřebám výrobců na rychlé dodávky zboží bez administrativních procesů na evropských letištních terminálech.

Související