Otevření nového námořního spojení pro zásilky z Jižní Koreje a Dálného východu oznámila společnost DSV. Reaguje tak na omezené kapacity v námořních přepravách, které trápí firmy již od loňského jara. Přímý námořní LCL servis spojuje jihokorejský Busan s Prahou.

Služba je vhodná pro přepravu širokého spektra zboží a probíhá plně pod taktovkou DSV bez zbytečných překládek v přístavech anebo cizích skladech, což snižuje rizika poškození či zdržení. DSV u nového servisu nabízí zaváděcí ceny. Spojení je vhodné zejména pro přepravu segmentů automotive, zboží obsahující baterie, ale i nebezpečného zboží. Výjimkou je pouze potravinářské zboží.

Linka funguje pravidelně na týdenní bázi s příjmem zásilek do pátku a odjezdem v sobotu – týden před odplutím. Doba přepravy Busan – Praha trvá 38 dní od výjezdu až na terminál do Prahy, odkud probíhá další distribuce po celé ČR i do dalších zemí ve střední Evropě.

Přepravu z Busanu je možné využít i pro tzv. outporty z přístavů Xingang (Sin-kang)/ Tianjin (Tchien-ťin ), Qingdao (Čching-tao), Dalian (Ta-lien ) a celého Japonska – Jokohama, Kóbe, Tokio, Modži, Hakata a Ósaka.

„Mám radost, že můžeme i za této nelehké situace, která aktuálně panuje v námořních kontejnerových přepravách, nabídnout našim zákazníkům nový servis a zároveň další možnost, jak dopravit své zásilky nejen z Jižní Koreje, ale i z celé oblasti Dálného východu. To vše v rozumném doručovacím čase, bez dalších překládek,“ uvedl Jakub Havránek, manager, Sea Department, LCL, DSV Air & Sea.

Související