Stavební práce zahájily projekt rozšíření překládkového a logistického skladu v jenečské centrále Gebrüder Weiss. Z původních 18 tisíc čtverečních metrů se rozroste o 3700 čtverečních metrů a po dokončení dosáhne celková plocha rozlohy 21 700 čtverečních metrů. Vznikne 24 nových překládkových ramp a součástí projektu je i výstavba dobíjecích stanic pro vozidla poháněná elektřinou.

Přípravy pro výstavbu nové překládkové haly v Jenči začaly již v březnu, nyní se naplno rozběhla první fáze vlastní stavby. Ta má být dokončena v září tohoto roku. „V souladu s našimi rozvojovými plány jsme zahájili navyšování kapacity prvního z našich páteřních terminálů v České republice. Rozšiřování poboček a investice v řádu několika milionů eur chápeme jako jeden z ukazatelů naší příznivé pozice na českém trhu, kterou chceme i nadále posilovat a upevňovat,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Nová část haly bude sloužit primárně překládce a nově vytvořené kapacity uvolní další prostor pro rozšíření logistické části našeho provozu. Polovina z 24 nových překládkových ramp bude uzpůsobena pro snadnější nakládku malých vozidel, tedy zejména B2C zásilek. Zvýší se tím rychlost odbavení i počet zásilek rostoucího segmentu B2C.

Jednou ze čtyř strategických firemních hodnot Gebrüder Weiss je udržitelný rozvoj a ohleduplný přístup k životnímu prostředí. Aktivita společnosti na poli využívání a testování reálného využití alternativních technologií se projevila i v projektu rozšíření areálu v Jenči. „Společně s novou halou budujeme také dobíjecí stanice pro elektromobily. Gebrüder Weiss si stanovil vlastní globální strategii uhlíkové neutrality do roku 2030. A právě rozvoj využití alternativních pohonů a jejich podpora odpovídá tomuto plánu. Střechy našich hal, tedy i té současně vznikající, jsou konstruovány s ohledem na pozdější výstavbu solárních elektráren. Střešní plochy proto budeme moci v budoucnu využít pro realizaci tohoto ekologicky příznivého energetického řešení,“ dodává Jan Kodada.

Související