Emirates SkyCargo, která je nákladní divizí aerolinií Emirates, přepravila v průběhu pandemie již zhruba 59 milionů dávek vakcín pro boj s koronavirovou pandemií. Vedle toho její letadla převážela farmaceutický materiál, ochranné pomůcky či nutné potraviny.

Vlády a zdravotní úřady po celém světě se snaží zajistit ochranu obyvatel před onemocněním covid-19, a to především prostřednictvím rozsáhlé vakcinace. Odhaduje se, že celosvětově byla doposud aplikována více než 1 miliarda očkovacích dávek proti tomuto onemocnění. Každá dvacátá dávka vakcíny, která byla ve světě využita k očkování, byla přepravena přes Dubaj na palubách letadel společnosti Emirates.

Letecký dopravce zřídil na svém domovském letišti Dubaji cargo centrálu s certifikací GDP osvědčující správné distribuční postupy pro skladování a distribuci anticovidových vakcín. Ty jsou zde uskladněny během přepravy z místa produkce do cílové destinace napříč šesti kontinenty. Aerolinie využívají moderní širokotrupá letadla s inovativním vybavením, jako je například zařízení Cool Dollies a či specializované kontejnery. Emirates SkyCargo tak přepravila přibližně pět procent z celkového počtu vakcín proti covid-19, které byly od října 2020 využity k očkování lidí po celém světě.

Na začátku letošního roku se nákladní dopravce Emirates SkyCargo spojil s významnými dubajskými subjekty, včetně DP World a International Humanitarian City a Dubai Airports. Společně vytvořili logistickou alianci pro distribuci vakcín Dubai Vaccine Logistic Alliance, která využívá strategického postavení Dubaje jako globálního uzlu.

Související