Pilotní projekt dokládkových přeprav do Irska v režimu „direct“ zahájila přepravní firma VCHD Cargo ve spolupráci s Leel Coils Europe. Přeprava výrobků pro segment OEM probíhá s využitím přímého trajektu z Francie do Irska. Řešení umožňuje vyhnout se celním procedurám při tranzitu přes Velkou Británii.

Evropský výrobce a dodavatel tepelných výměníků Leel Coils Europe vyrábí pro OEM (original equipment manifacturer) odběratele. Mezi klíčové trhy této firmy patří také Irsko, do kterého zboží tradičně putovalo přes Velkou Británii. Brexit a zavedení celního řízení i pro tranzitní zásilky ohrozilo plynulost dodávek ze zemí Evropské unie určených pro irský trh. VCHD Cargo proto připravila nové řešení a vyhrála výběrové řízení Leel Coils Europe na přepravy do této destinace.

„Naše společnost vstupuje do každého výběrového řízení s maximálním zájmem a snahou využít naše profesní znalosti a zkušenosti včetně možných synergií,“ říká Martin Hustoles, obchodní ředitel VCHD Cargo. „Společnosti Leel Coils Europe jsme nabídli řešení pozemních přeprav s využitím trajektu z francouzského města Cherbourg do irského přístavu Dublin, které umožňuje garantovat stabilní doručovací časy a nabízí vyvážený poměr kvality a ceny.“

Přepravní linku mezi Českou republikou a Irskem s dodacím časem 120 hodin nabízí VCHD Cargo v pilotním režimu jedenkrát týdně a její kapacitu lze dále navýšit podle aktuální poptávky zákazníků. Realizaci této linky má na starosti pobočka VCHD Cargo v Českých Budějovicích.

„Těší mě, že naše řešení a jeho přidaná hodnota pomáhají výrobním společnostem, jako je Leel Coils Europe, bezproblémově dodávat výrobky na jejich cílové trhy,“ uvádí Ing. Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo. „Znovu se tak potvrzuje, že doprava a logistické procesy významně ovlivňují prodejní strategie a budoucnost výrobních i obchodních společností.“

Související