Česká společnost Golden Support už provozuje první polskou instalaci cargo handlingového systému Skyline. Na letišti Katowice tento systém využívá digitální operátor Silver Cargo.

Informační systémy Skyline pro leteckou nákladní přepravu, vyvíjené firmou Golden Support, v současnosti nalezneme na pěti nákladních leteckých terminálech ve střední Evropě. Dva z nich jsou cargo terminály v Praze, jeden v Bratislavě, jeden v Košicích a od ledna letošního roku i jeden v Polsku. Ve zkušebním provozu je Skyline nasazen rovněž na jednom z cargo terminálů letiště v řeckých Aténách.

„Na přelomu roku 2020 a 2021 jsme spustili cargo handlingový systém Skyline v další zemi střední Evropy, v Polsku. Používá jej operátor Silver Cargo na nákladním terminálu letiště v Katowicích. Díky tomu jsme úspěšně vstoupili na polský trh,“ uvádí Jan Korol, generální ředitel Golden Support.

„Skyline nám umožňuje přímé napojení na celní systém. Zároveň zajišťuje lepší kontrolu dočasného skladu a větší přesnost procesů, včetně zvýšení efektivity a bezpečnosti operací na terminálu v Katovicích,“ uvedl Wojciech Gromadzki, spolumajitel Grom Cargo Poznań a Silver Cargo Katowice.

Golden Support je česká společnost, která působí na trhu od roku 2015. Zaměřuje se na vývoj ucelených řešení, která umožňují v reálném čase komunikaci mezi letišti, leteckými společnostmi a speditéry. Sofistikované moduly umožňují například odbavení nebezpečného zboží, bezpečnostní kontroly, knihování carga nebo plánování kapacit. Systémy nové generace z rodiny Skyline jsou plně vyvíjeny v České republice a využívají je dvě desítky uživatelů ČR i v zahraničí. 

Související