Síť balíkové přepravní firmy GLS v Královehradeckém kraji se rozrostla. Depo v Hradci Králové se na začátku dubna přestěhovalo do nových prostor, které vznikly adaptací brownfieldu a které umožní i ekologičtější provoz.

Rekonstruované prostory u sjezdu z dálnice D11 na hlavní silnici na Jičín umožňují odbavit až dvojnásobné množství balíků a výrazně snížit dopravní zátěž ve městě. Nové depo disponuje čtyřmi rampami pro vykládku balíků a více než 30 místy pro nakládku dodávek s možností dalšího rozšíření.

„Aktuálně provozujeme 26 dep a mimo jejich modernizace letos plánujeme i otevření minimálně dalších dvou dep,“ uvedl Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika. „Hradec Králové je důležitým dopravním uzlem, kde navíc došlo k významnému nárůstu doručovacích tras. Proto jsme se rozhodli přestěhovat depo do větších prostor umístěných tak, aby se nejen snížil celkový nájezd kilometrů, ale došlo také ke zmenšení dopravní zátěže v samotném městě.“

V areálu se počítá s využitím zelené energie a provozem vozidel na alternativní pohon. Ochrana životního prostředí patří podle Pavla Včely mezi priority GLS. Firma proto usiluje, aby byly ekologické aspekty zahrnuty do nových výstaveb, rekonstrukcí i rozšíření stávajících budov. Nové prostory depa v Hradci Králové budou využívat solární energii a pro doručování v centru města začne GLS postupně zařazovat elektrická dodávková vozidla, případně také elektrokola. 

Související