Akvizice asijského speditéra Apex International Corporation skupinou Kuehne+Nagel získala od příslušných regulačních orgánů bezpodmínečný souhlas. Společně tak budou nyní Kuehne+Nagel a Apex na asijském logistickém trhu využívat synergií zejména pro oblasti e-commerce fulfillmentu, high-tech a e-mobility.

Apex je jedním z předních asijských speditérů, zejména na transpacifických a vnitroasijských obchodních trasách. V roce 2020 společnost vygenerovala obrat ve výši v přepočtu zhruba 51 miliard Kč, hrubý zisk 6,9 miliardy a zisk před zdaněním 2,9 miliardy Kč. V celosvětovém objemu spedice se zařadila na sedmou příčku.

Apex bude nadále řídit jeho manažerský tým, kterému Kuehne+Nagel poskytne vlastní kapacity, znalosti, řešení a podporu v rámci svojí globální sítě.

„Akvizicí společnosti Apex naplňuje Kuehne+Nagel svou strategii organického růstu. Touto transakcí rozšiřujeme nabídku služeb i logistickou síť skupiny a vytváříme další růstový potenciál jak v Asii, tak v celosvětovém měřítku,“ říká Joerg Wolle, předseda představenstva Kuehne+Nagel International AG.

Související