Logistický VGP Park Plzeň se rozrůstá. Developer a vlastník semiindustriálních a logistických nemovitostí VGP v něm zahájil výstavbu v pořadí již páté haly. Jejími nájemci se stanou DHL Express a Verhoek Europe. Předpokládaný termín dokončení a předání budovy, která se staví ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good, je letos v září.

„Po výstavbě nového terminálu v Brně na letišti v Tuřanech a nové pobočky v Karlových Varech, jsem jako lokální patriot nadšen, že přišla na řadu nová pobočka v Plzni. Jedná se o strategické umístění ve VGP Parku a věřím, že to přinese další benefity pro naše zákazníky a možnost pohodlného odbavení většího množství zásilek a rozšíření provozu naší služby až o několik desítek minut denně,“ říká Luděk Drnec, generální ředitel DHL Express (Czech Republic).

VGP Park Plzeň se nachází na jižním okraji západočeské metropole poblíž nákupního a zábavního centra Olympia Plzeň. Mezi jeho současné nájemce patří významné společnosti a zaměstnavatelé z celého Plzeňska. Region jim díky řadě odborných a středních vysokých škol v Plzni nabízí kvalifikovanou pracovní sílu. 

„Lokalita má výborné napojení na sousední Německo a zároveň je velmi dobře dostupná hromadnou dopravou z centra Plzně,“ uvedl Petr Kovařík, commercial officer společnosti VGP. „Úzká spolupráce s budoucími nájemci DHL Express a Verhoek Europe již v průběhu výstavby nám umožňuje stavět halu ,na míru‘, vycházející vstříc jejich specifickým potřebám.“

Oba nájemci nové budovy – DHL Express a Verhoek Europe – patří mezi renomované poskytovatele logistických služeb

VGP Park Plzeň na zhruba 10hektarovém pozemku zde nabízí téměř 50 tisíc čtverečních metrů pronajímatelných ploch vhodných pro lehkou výrobu, logistiku a doprovodné komerční aktivit. Park se nachází v průmyslové části města Plzně – Bručné v těsné blízkosti silnice E49 a s napojením na dálnici D5.

Související