Americká přepravní firma UPS rozšiřuje svůj chladicí řetězec pro přepravu a skladování léků. Řada vylepšení a nová či rozšířená globální logistická centra umožňují provozovat kompletní teplotně řízenou logistiku v celém řetězci.

Systém je účelově navržen pro farmaceutické firmy i poskytovatele zdravotní péče či laboratoře. Služby zahrnují přepravu v rámci celého chladicího řetězce, skladování a distribuci s dohledatelností zásilek a zabezpečením kvality. Vše splňuje požadavky na přepravu kritických dodávek po celém světě.

Strategie chladicího řetězce UPS Healthcare zahrnuje:

  • Skladovací kapacity certifikované GMP (správné výrobní praxe) v rámci chladicího řetězce, s více než 36 tisíc čtverečních metrů chladicích a mrazicích zařízení v logistických centrech UPS na podporu skladování biologických látek při dodržení teploty v rozpětí mezi 2 až -80 stupni Celsia.
  • Přizpůsobení obalů – doporučení konkrétních variant balení s kontrolovanou teplotou, tak aby byly minimalizovány celkové náklady a zároveň byla zajištěna bezpečná a efektivní přeprava produktů.
  • Expanze evropské pozemní sítě chladicího řetězce UPS s rozšířením pozemních přepravních flotil, lepším spojení mezi branami a budováním odborným týmů.
  • Čtyři flexibilní, teplotně regulované varianty přepravních služeb zajištěné pomocí letecké nebo námořní přepravy, které lze konfigurovat tak, aby vyhovovaly nárokům farmaceutických obalů a pomohly udržet nízké náklady zákazníků.
  • Přesné monitorování zásilky pomocí technologie UPS Premier s protokoly pro spolehlivou dohledatelnost krytých palet, přepravních boxů, přívěsů a balíků s odchylkou tří metrů od jejich aktuálního přepravního místa kdekoli v síti UPS.
  • Modernizace logistických center zahrnuje výstavbu dvou nových zdravotnických distribučních center v souladu s GDP (správná distribuční praxe) v Itálii a Austrálii, a expanze a modernizace chladicího řetězce v logistických centrech v Nizozemsku, České republice, Polsku, Maďarsku a USA. 

„Budoucnost zdravotnického a specializovaného farmaceutického průmyslu se bude stále více spoléhat na robustní sítě chladicího řetězce, které zákazníkům bezpečně dodávají léky a terapeutické prostředky citlivé na výkyvy teploty,“ uvedla Kate Gutmann, ředitelka resortu prodeje a přepravních řešení UPS a senior vice-president společnosti UPS Global Healthcare.