Developer GLP pronajal v logistickém parku Praha Chrášťany 11 tisíc čtverečních metrů poskytovateli komplexních služeb v oblasti skladování a logistiky Ecologistics. Dalších 40 tisíc čtverečních metrů si pronajala Alza. České a slovenské parky GLP jsou tak pronajaty ze 100 procent.

GLP Park Praha Chrášťany je v současnosti ve výstavbě a bude dokončen ve 2. čtvrtletí roku 2022. Očekává se, že obě budovy obdrží certifikaci BREEAM Excellent. 

Další logistický park GLP v Senci u Bratislavy pronajal více než 9000 čtverečních metrů logistických prostor firmě Berlin Brands Group. Globální e-commerce společnost obsadila poslední volnou jednotku největšího slovenského parku GLP.

Pro příští rok připravuje developer další dva developerské projekty. Prvním je GLP Park Ostrava Hrušov, ve kterém ve čtyřech fázích výstavby vznikne celkem 93 tisíc čtverečních metrů. Logistický park vyroste na revitalizovaném brownfieldu v těsné blízkosti dálnice D1. Další park Brno Holubice nabídne 70 tisíc čtverečních metrů logistických prostor.

Oba nové projekty GLP jsou koncipovány se světlou výškou 12 metrů, efektivním úložným prostorem a prvky udržitelnosti na úrovni certifikace BREEAM.

Stavba GLP Praha Chrášťany.

Související