Nulové emise při doručování zásilek ve všech větších norských městech – to je cíl, který si do konce letošního roku dala logistická společnost DB Schenker. V hlavním městě Oslu se už tohoto cíle podařilo dosáhnout díky terminálu Oslo City Hub. Je to první zelené distribuční centrum svého druhu na světě, kde byl celý dieselový vozový park nahrazen plně elektrickou flotilou nákladních vozů.

Elektrifikace přeprav nyní pokračuje i ve zbytku Norska. DB Schenker letos na jaře uvedl do provozu 25 nových elektrických nákladních vozů a dodávek. Elektrický vozový park v současnosti tvoří 42 nákladních vozidel a pět jízdních kol, což v Norsku přispěje k významnému snížení emisí oxidu uhličitého až o 1500 tun ročně. 

Investice do udržitelné městské logistiky budou pokračovat po celý rok 2021, dokud DB Schenker nedosáhne stoprocentní elektrické distribuce ve všech velkých norských městech.

Zapojení elektrických vozidel je součástí globálního cíle skupiny DB Schenker Group, tedy zcela bezemisní doručování ve městech do roku 2030. Získané zkušenosti z Norska logistická firma využije při zavádění dalších elektrických vozidel v řadě evropských velkoměst.

Související