Silný první letošní kvartál má za sebou developer logistických nemovitostí CTP. Nájemci jeho skladů poptávají další plochy a výnos firmy v prvních třech měsících roku dosáhl 2,5 miliardy korun. CTP vstoupil letos březnu na amsterdamskou burzu a plánuje další růst – do dvou let chce disponovat 10 miliony čtverečních metrů pronajímatelných ploch.

Čistý příjem z pronájmu CTP stoupl v prvním čtvrtletí letošního roku v porovnání s loňským rokem o necelých 17 procent na 2,5 miliardy korun. Tržní podíl v rámci střední a východní Evropy, kde CTP v současné době primárně působí, se tak ke konci prvního kvartálu zvýšil na 24 procent.

Nově pronajatá plocha vzrostla v prvním čtvrtletí o 397 tisíc metrů čtverečních. Ve stejném období minulého roku to bylo 184 tisíc metrů čtverečních. Pro CTP takto silný start letošního roku znamená dobrý předpoklad k dosažení cíle rozšířit své portfolio do konce roku 2021 na 7,5 milionu metrů čtverečních a do dvou let na 10 milionů metrů čtverečních pronajímatelné plochy.

„CTP realizovalo během prvního čtvrtletí 33 procent všech nových pronájmů v regionu,“ řekl Remon Vos, generální ředitel CTP. „Rádi vidíme, že i naši nájemci pokračují v další expanzi a my spolu s nimi pokračujeme v rozšiřování naší sítě průmyslových parků ve všech devíti zemích.“

CTP v současnosti spolupracuje s více než 700 klienty po celém regionu CEE. Ve výstavbě má přes jeden milion metrů čtverečních, z čehož 70 procent budoucích prostorů je již předem pronajato. Nejvíce se v současné době staví na území České republiky, kde je realizovaná více než polovina všech projektů. Ale během prvního čtvrtletí CTP pokračovalo také v expanzi na první západoevropské trhy, například do Nizozemska nebo Rakouska.

„Náš nedávný úspěšný vstup na burzu v Amsterdamu dokresluje i zájem investorů a jejich víra v náš obchodní model. Pandemie koronaviru a na ni navázané množství vládních opatření má na naše podnikání jen nepodstatný dopad, stejně tak i naše stavební činnosti probíhají bez přerušení,“ říká Richard Wilkinson, finanční ředitel CTP.

Společnost březnovým vstupem na burzu získala čisté výnosy ve výši 819 milionů eur (necelých 21 miliard korun). Celkový počet nabídnutých akcií je 6,7 milionu, což představuje 17 procent všech akcií společnosti. Ještě před vstupem na burzu CTP vydalo svou třetí sadu zelených dluhopisů. Celkový objem všech zelených dluhopisů CTP tak dosáhl na 1,55 miliardy eur (přes 38 miliard korun).

Související