DHL Supply Chain oznámila rozšíření spolupráce s firmou Locus Robotics v oblasti robotů pro asistované vychystávání. Nová smlouva v hodnotě mnoha milionů dolarů přispěje k realizaci strategie urychlené digitalizace. Firma plánuje odebrat do roku 2022 až 2 000 robotů. Stane se tak největším zákazníkem společnosti Locus Robotics v celosvětovém měřítku.

Roboti pro asistované vychystávání se většinou používají ve skladech internetových obchodů a spotřebního zboží. Jejich pracovníkům pomáhají s vychystáváním a doplňováním skladových zásob, čímž zvyšují efektivitu a urychlují proces dodání zboží.

„Pro nás je mimořádně důležité, abychom mohli konzistentně optimalizovat naše dodavatelské řetězce. V tomto ohledu jsou velmi efektivní právě roboti pro asistované vychystávání,“ říká Markus Voss, globální ředitel IT a provozní ředitel ve společnosti DHL Supply Chain, a doplňuje: „V našich skladech v USA, Evropě a Velké Británii již průmyslově využíváme více než 500 robotů pro asistované vychystávání. Do konce roku 2021 k nim přidáme dalších 500 robotů, které rozdělíme mezi více než 20 provozů.“

Širší uplatnění uvedených robotů je dalším krokem v realizaci strategie urychlené digitalizace společnosti DHL Supply Chain. Roboti pro asistované vychystávání zkracují čas potřebný k přemisťování vozíků ve skladu, snižují fyzickou námahu zaměstnanců a zvyšují efektivitu vychystávání. Zároveň dokážou zobrazit obrázek zboží, které má být vychystáno, nebo vypočítat optimální trasu. Jejich použití zkracuje čas potřebný k zaškolení zaměstnanců. Lze je navíc rychle integrovat do skladového systému prostřednictvím softwarové integrační vrstvy Robotics Hub DHL Supply Chain. Roboti kromě toho představují optimální řešení pro zvyšování kapacit v sezónních špičkách, protože stávající flotila robotů může být rychle doplněna dalšími roboty s minimálními požadavky na jejich uvedení do provozu.

„Naše rozšířené partnerství s DHL odráží globální poptávku po digitalizaci skladů, která nabízí řešení současných výzev vyplývajících z rychlého růstu počtu objednávek,“ řekl Rick Faulk, generální ředitel společnosti Locus Robotics. „Jsme hrdí, že je Locus dodavatelem oceňované technologie, která pomáhá společnosti DHL realizovat její strategickou vizi digitální transformace.“

DHL Supply Chain průběžně vyhodnocuje, které z implementovaných technologií zůstanou ve skladech trvale za účelem ještě větší optimalizace procesů. Kromě hmatatelných robotických řešení však spoléhá také na softwarová řešení a ovládací panely, které mohou poskytovat informace v reálném čase o stavu globálních logistických sítí zákazníků. Přístup k velkým datům a využívání algoritmů a umělé inteligence revolučním způsobem mění plánování globálních dodavatelských řetězců a v budoucnosti se dočká ještě většího rozšíření.

Související