Pandemie covidu19 urychlila změny v potravinářském sektoru, který podobně jako další odvětví zaznamenal růst on-line prodeje spolu s poptávkou po službách elektronického obchodu v B2C a B2B segmentu. S cílem rozšířit své odborné znalosti a doplnit své portfolio služeb v potravinářském průmyslu, koupila společnost cargo-partner na začátku června aktiva české společnosti Gibon Delivery Logistic, která poskytuje unikátní službu na trhu chlazené přepravy potravinářských zásilek. 

Odpadá nutnost balení do termoboxů

„Naše investice byla motivována potřebou nabídnout našim zákazníkům komplexní řešení v oblasti chlazené logistiky. Gibon Delivery Logistic, s jejich rozsahem služeb v oblasti fulfillmentu a s unikátní logistickou službou chlazených kusových zásilek, přináší řešení, jak doručit i jeden kus balíku v aktivním chlazeném režimu zákazníkovi až ke dveřím a díky stále se rozšiřující distribuční síti obsloužit klienty již téměř po celém Česku a nově i v Bratislavě. „Potraviny je možné doručit po jednotlivých krabicích nebo přepravkách, bez nutnosti balení do termoboxů. Zboží je po celou dobu přepravy v regulované teplotě, a to včetně skladů, které jsou i s auty monitorovány on-line,“ vysvětlil Jiří Jelínek, jednatel společnosti cargo-partner v České republice.

Pravidla skladování potravin

Skladování potravin má přesně stanovené standardy procesů, které je potřeba striktně dodržovat. V iLogistics Centru Praha, v blízkosti pražského letiště, je více než polovina z celkové skladové plochy v režimu teplotní regulace. Ambientní část skladu (od 15 do 25 °C) zabírá plochu 4000 metrů čtvrečních, zbylých 1500 metrů čtvrečních je v režimu chlazení od 2 do 8 °C a cargo-partner v současné době připravuje mrazák s kapacitou až 30 paletových míst v teplotním režimu od - 5 až do -15 °C. Ve skladu je implementovaný koncept bezpečnosti potravin HACCP, certifikace IFS Logistics a certifikace pro zacházení s bioprodukty od ABCERT AG. Poskytovatel logistiky nabízí klientům i komplexní balík služeb s přidanou hodnotou, jako je - vychystávání, etiketování, přebalování do menších jednotek, třídění, balíčky pro e-shopy, celní služby, paletizace, vykládky kontejnerů. Sklad je umístěn v logistickém parku pražského letiště v Dobrovízi, který je situován 15 minut od centra Prahy a v těsné blízkosti dálnie D6 a D7. 

„Gibon Delivery Logistic přináší nová řešení, díky kterým budeme schopni klientům poskytovat nadstandartní služby v oblasti chlazené logistiky kusových zásilek. Navíc nově můžeme poskytnout zákazníkům chlazený sklad v Brně o rozloze 170 metrů čtverečních, který funguje na principu cross-dockingu, díky němuž obsloužíme region Brno, okolí a ostatní region Morava. Tento sklad slouží jako místo podání pro přepravu do našeho hlavního skladu v Dobrovízi s následným doručením do ostatních regionů v republice. Vše probíhá v aktivním chlazeném režimu,“ doplnil Jiří Jelínek.

Gibon Delivery Logistic nabízí i komplexní softwarové řešení pro porovnávání sazeb, tracking, tisk štítků a management vrácení zboží. Tato platforma bude nyní integrována do SPOTu, platformy pro řízení dodavatelského řetězce společnosti cargo-partner tak, aby byl zajištěn bezproblémový servis pro zákazníky obou poskytovatelů logistiky.

Související