Logistická společnost Gebrüder Weiss přebírá aktivity společnosti Rhenus Bulharsko. Kupní smlouva byla nedávno podepsána v Sofii a akvizice nyní čeká na schválení antimonopolními úřady.

Rhenus působí v Bulharsku již řadu let se svojí centrální pobočkou v hlavním městě Sofii. Distribuční síť zahrnuje další lokace v Plovdivu na Thrácké rovině a v přístavu Varna u Černého moře, který je nejdůležitějším dopravním uzlem a bránou k severovýchodu země.

„Akvizice zákazníků a zaměstnanců společnosti Rhenus Bulharsko zdvojnásobuje velikost naší dlouholeté a úspěšné jednotky v Bulharsku a představuje další významný krok v našem rozvoji. Jsme schopni výrazně rozšířit naši přítomnost na bulharském trhu mezinárodní spedice a logistiky a posílit naši distribuční síť o další pobočky,“ říká Wolfram Senger-Weiss, CEO společnosti Gebrüder Weiss. „Tato akvizice představuje náš vstup do oblasti doručování zboží do domu v Bulharsku a rozšiřuje naše geografické pokrytí v regionu.“

Gebrüder Weiss působí v Bulharsku od roku 1993. Ve svých dvou pobočkách v Sofii (Elin Pelin) a Varně nabízí služby v oblasti pozemní, letecké a námořní přepravy a logistických řešení. Do budoucna se počítá také se vstupem do segmentu B2C, službou Home Delivery společnost již nyní dominuje trhu doručování koncovým uživatelům v několika zemích střední a jihovýchodní Evropy.

„Našim zákazníkům v České republice přinese posílení naší pozice v Bulharsku ještě hustší pobočkovou síť a v důsledku tedy lepší pokrytí daného území a rozšíření našich služeb,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Související