PPL CZ posílila své aktivity v Libereckém kraji. V Rochlicích otevřela nové depo, v pořadí již 24. v České republice. Řidiči budou díky novému depu na rozvozové trase dříve než doposud.

Z rochlického depa denně vyrážejí na čtyři desítky PPL dodávek, které doručí příjemcům v Libereckém kraji dalších 6000 zásilek. Před samotným spuštěním provozu prošel objekt rekonstrukcí, které trvala přes dva měsíce. V současné době depo slouží jen jako rozvozové, ale od podzimu 2021 se počítá s jeho plným využitím i v rámci svozových kapacit. 

„Svým strategickým umístěním u výpadovky na Prahu je toto druhé depo v Liberci hlavně velkým přínosem pro naše zákazníky. Díky němu v této lokalitě ještě více kapacitně posílíme naši přepravní síť a můžeme zde odbavovat a doručovat větší množství zásilek než doposud, při zachování kvality našich služeb na perfektní úrovni,“ uvádí Petr Horák, generální ředitel PPL CZ.

Spolu s otevřením druhého depa spouští PPL v Liberci pilotní provoz elektrododávek. Ve městě lze již nyní potkat cyklokurýry PPL, podobně jako v Praze, Brně a Hradci Králové. Firma tento krok uskutečnila v rámci strategie pro dosažení plně ekologické přepravy zásilek do roku 2030.

„V této oblasti jsme dlouhodobě vnímali potenciál pro navýšení kapacit. Navíc rozvoj naší logistické infrastruktury je jednou z našich strategických firemních priorit. Letos jsme rozšířili již depo v Humpolci a ve Zlíně a v horizontu měsíců otevíráme i další provozy napříč celou Českou republikou, abychom zabezpečili dostatečné kapacity na vánoční sezonu a umožnili další růst businessu našich zákazníků,“ dodává Petr Horák.