Developer CTP rozšiřuje svůj průmyslový park v Aši u hranic s Německem, kde v poslední době výrazně roste zájem o logistické prostory. Do nově budované třetí haly v areálu se ještě letos přestěhuje textilní výrobce Bekaert Textiles, člen skupiny Bekaertdeslee. Společnost rozšíří svou výrobu, kterou navíc zmodernizuje a v rámci udržitelnosti se zaměří na nové recyklované materiály.

V CTParku Aš v současné době stojí dvě plně pronajaté haly o celkové rozloze bezmála 34 tisíc metrů čtverečních. V třetí hale o velikosti téměř 16,5 tisíce metrů čtverečních si více 10 tisíc metrů čtverečních pronajme Bekaert Textiles, který se do nové haly přestěhuje z již nevyhovujících prostor ve městě. Firma získá nové a na klíč připravené moderní prostory postavené vnejvyšším environmentálním standardu BREEAM Excellent.

CTP má v plánu postavit v areálu ještě minimálně dvě haly. Celkově developer nabídne dalších až 50 tisíc metrů čtverečních průmyslových prostor. S dalšími zájemci o pronájem nových prostor nyní developer jedná.

Areál má v rámci České republiky výjimečnou polohu. Nachází se jen tři kilometry od německých hranic, což nájemcům umožňuje obsluhovat české i německé území.

„V poslední době jsme zaznamenali zvýšený zájem o pronájem v našich logisticko-průmyslových areálech, speciálně těch na hranicích s Německem,“ řekl Jakub Kodr, Business Developer CTP.

Bekaert Textiles bude ve více než třináctitisícové Aši zaměstnávat zhruba stovku lidí. Stávající počet zaměstnanců zvýší o desítky pracovních míst. „V nových prostorách budeme mít možnost rozšířit současnou skladovací a výrobní kapacitu. Naším výhradním odběratelem je světový výrobce nábytku, který v rámci udržitelnosti přechází na recyklované materiály, nově tak budeme vyrábět textílie nejen z bavlny, ale také z recyklovaného polyesteru,“ vysvětlil David Gossl, ředitel výrobního závodu Bekaert Textiles.

CTP má v celkem osmi zemích střední a východní Evropy 6,3 milionů čtverečními metrů logistických prostor. Po získání prestižní certifikace BREEAM aspiruje na pozici nejudržitelnějšího developera v regionu CEE. Ještě letos chce oficiálně dosáhnout uhlíkové neutrality. V březnu CTP vstoupila se svými akciemi na nejstarší burzu cenných papíru na světě Euronext Amsterdam.

Související