Západní firmy v posledních dvou letech stále častěji přicházejí do České republiky. Láká je výhodná geografická poloha i dobré napojení na evropskou a globální síť dopravních a dodavatelských řetězců. Do Česka zamířila i německá nadnárodní společnost Bosch, který si pronajala 15 688 metrů čtverečních průmyslových prostor v CTParku Bor.

Poradenská firma Colliers International pomohla německému výrobci Bosch zajistit optimální řešení pro jejich podnikání, které bude sloužit jako sklad společnosti v České republice. V novém zařízení budou také kanceláře pro místní vedení a zaměstnance. Mimo jiné se tato nadnárodní společnost specializuje na zabezpečení budov, energetickou účinnost a automatizaci budov.

„Jsme velice rádi, že si tato celosvětově známá společnost s více než stoletou tradicí vybrala pro spolupráci právě CTP. Značnou roli hrála připravenost našich budov, rychlé řešení prostorů na míru či právě lokalita, která společnosti pomůže zefektivnit dodavatelský proces – v tomto případě z Německa do dalších evropských zemí. S Bosch se také potkáváme ve společném pohledu na udržitelný způsob podnikání,“ komentoval Jakub Kodr, senior business developer CTP.

Pronajatá plocha má zefektivnit dodavatelský řetězec. Bosch může v Boru snadno přijímat zboží z Německa a distribuovat ho v rámci Evropy. Při výběru lokality byla zohledněna celá západní část České republiky s velkým důrazem na načasování a technologie, nejvyšší kvalitu zařízení, viditelnost, přístup k pracovní síle a snadný přístup do Německa i zbytku Evropy.

„Do budoucna pevně věříme, že aktivita tohoto typu a rozhodnutí investorů budou i nadále upřednostňovat jak Českou republiku, tak region střední a východní Evropy,“ řekl Harry Bannatyne, partner a ředitel průmyslového oddělení Colliers International Česká republika. Je to do značné míry díky silným základům trhu s nemovitostmi, zejména pokud jde o kvalitu a udržitelnost, které jsou srovnatelné s nejvyššími celosvětovými standardy. Kromě toho nabízí Česká republika a region střední a východní Evropy atraktivní ekonomické podmínky jak z hlediska vlastnictví, tak z hlediska vládních pobídek.“

Transakce byla první spoluprací Colliers International Česká republika se společností Bosch v Česku.

Související