V polovině července přiletěl z belgického Lutychu na japonské mezinárodní letiště Haneda (řadí se mezi pět největších světových letišť) Boeing 777‑F společnosti Emirates Sky Cargo s 36 drezurními koňmi, kteří se právě v těchto dnech účastní letních olympijských her v Tokiu. Let měl zhruba devadesátiminutové mezipřistání v Dubaji, nutné pro doplnění paliva i výměnu posádky. Další lety následovaly, celkem tak aerolinky přepravily do dějiště her 247 koní, které se kromě drezury účastní také parkurového skákání a soutěže jezdecké všestrannosti. Na paralympijské hry, které začínají 24. srpna, se touto cestou do Japonska dostane také dalších 78 koní.

Přepravní boxy o rozměrech 317 x 244 x 233 centimetrů jsou koncipovány pro dva čtyřnohé cestovatele. Na palubu jednoho boeingu se vejde 19 těchto létajících stájí. I s mezipřistáními se délka jednoho letu pohybovala okolo 18 hodin a 15 minut, na palubě byli také podkoní, kteří dohlíželi na to, aby jejich svěřenci měli dostatečný přísun jídla a vody a mohli si také při teplotě, která je udržovaná mezi 14 a 17 stupni Celsia, odpočinout, byť ve stoje.

Transport čtyřnohých soutěžících by nebyl možný bez účasti společnosti Peden Bloodstock, která se letecké přepravě koní věnuje od roku 1947. Její agenti koordinují celou logistiku aktuální letecké akce.

Z letiště Haneda přímo do olympijského jezdeckého parku v Baji Koen přepravují koně na poslední, zhruba 21kilometrové etapě jejich putování přes půl světa kamiony s klimatizovaným nákladním prostorem. První konvoj čítal 11 vozů.