Nábytkářská řetězec IKEA tento týden otevírá v Brně nový výdejní sklad. Technologicky nadstandardně vybavená hala u brněnského letiště má plochu osm tisíc čtverečních metrů. Lidé si v externím výdejním skladu budou moci vyzvedávat výrobky, které nejsou skladem přímo v obchodním domě.

Multimodální komplex u letiště Brno-Tuřany nabízí strategickou polohu pro obsluhu široké oblasti zákazníků a disponuje výborným technologickým vybavením pro moderní a udržitelný způsob podnikání. Celý areál budov certifikován nejnovějším hodnocením šetrné průmyslové výstavby BREEAM New Construction. Parkoviště pro zákazníky je přizpůsobeno požadavkům IKEA, má například mírný sklon pro zjednodušení manipulace se zbožím při nakládání do auta.

„Chceme zde zákazníkům zpříjemnit a zjednodušit nakupování, a to především díky modernímu prostředí a dobré dopravní dostupností,“ říká Jaroslav Šenkyřík z IKEA Česká republika.

Skupina Accolade, která areál financuje a vlastní, hodlá z brněnského komplexu vytvořit prostor pro klíčové hráče napříč obory. Nájemce by měly spojovat důraz na udržitelný přístup a zároveň technologicky vyspělá řešení.

„Stejně jako IKEA například vnímá potřebu vdechovat nábytku druhý život, i my se věnujeme regeneraci starých průmyslových areálů. Investice do revitalizace brownfieldů jsou základem naší firemní kultury a i díky našemu odpovědnému přístupu k průmyslovým nemovitostem máme dnes jedno z nejzelenějších portfolií ve střední Evropě,“ zdůraznil Milan Kratina z Accolade.

Poptávka po průmyslových prostorech zůstává vysoká a Brno není výjimkou. Zájem je především ze strany e-commerce a logistických operátorů. „Je proto skvělé, že se nám pro IKEA podařilo zajistit prostory v Panattoni Park Brno Airport, které bylo možné upravit a vybavit na míru specifickým požadavkům a standardům firmy, navíc ve vynikající lokalitě s dobrou dostupností z dálnice a nedaleko obchodního domu IKEA,“ doplňuje Vít Zdráhal z Cushman & Wakefield.

Související