Projekt s názvem Panattoni Park Bratislava North reaguje na vysokou poptávku po skladových prostorech. Díky dobré poloze u dálnice D2 bude možné z logistického parku obsluhovat nejen Slovensko, ale i sousední země. 

Logistický areál vznikne ve spolupráci BHS Real Estate Fund se stavitelem průmyslových nemovitostí Panattoni na pozemcích s rozlohou 330 tisíc metrů čtverečních u obce Plavecký Štvrtok. Celková investice přesáhne částku 1,5 miliardy korun.

V první fázi v areálu postaví dvě moderní haly s řadou udržitelných prvků s rozlohou 12 tisíc a 6 tisíc metrů čtverečních. Obě haly v nejvyšším výrobně-logistickém standardu budou usilovat o mezinárodní ekologické certifikace BREEAM New Construction.

„Pandemie koronaviru výrazně zvýšila poptávku po logistických centrech, proto se BHS Real Estate Fund rozhodl, že vstoupí na tuto dynamicky se rozvíjející část realitního trhu,“ říká Pavel Borovička, jednatel nemovitostních společností BHS REF.

Vznikem areálu Panattoni Park Bratislava North dojde k navýšení zásobovacích kapacit, což výrazně zvýší efektivitu fungování obchodních a průmyslových podniků v okolí Bratislavy. Navíc bude podpořena expanze firem do žádaného regionu, která dnes kvůli omezeným logistickým kapacitám vázne. Park přinese benefity pro region, samosprávu ale i občany. Mimo rozvoje dodavatelského řetězce pomůže nový park i rozvoji e-commerce.

„Zahájení spolupráce s investičním fondem BHS Real Estate Fund potvrzuje zvyšující se zájem investorů o kvalitní logistiku v České republice a na Slovensku. Segment průmyslových nemovitostí nabízí investorům v dlouhodobém horizontu velmi zajímavý poměr výnosu a rizika s tím, že poptávka po těchto typech transakcí se v posledních několika letech zvyšuje,” říká Karel Klečka, ředitel kapitálových trhů Panattoni pro oblast Evropy.

BHS Real Estate Fund se dosud zaměřoval hlavně na investice do moderních kancelářských budov v České republice. Novým projektem zvýší diverzifikaci svého portfolia.

Související