Společnost Ecologistics, 3PL operátor působící v České republice od roku 2017, v posledních měsících expandovala na českém trhu a aktuálně si pronajímá celkem 63 300 metrů čtvrečnních skladovacích ploch v celkem čtyřech logistických parcích na Praze-západ a v Plzni-Štěnovicích.

K jejím klientům patří především světové e-commerce firmy, jejichž zboží dodává zákazníkům jak v České a Slovenské republice, tak v sousedním Německu. Distribuční centra v České republice byla po Velké Británii druhou lokalitou, kde Ecologistics v Evropě otevřela. Nyní má další sklady v Německu, Francii, Španělsku a v Itálii.

„Ecologistics působí jako takzvaný 3PL operátor, který zajišťuje distribuci zboží především e-commerce firem jako je Amazon, eBay, AliExpress, Shopify nebo Walmart. V České republice denně odbavíme 30 tisíc zásilek a díky dvěma novým skladům, které jsme si pronajali v Chrášťanech a v Plzni-Štěnovicích, se naše kapacita ještě zvýší,“ říká Roman Havelka, Operations Director Ecologistics Česká republika, a dodává, že o služby společnosti roste zájem i mezi českými subjekty, které potřebují distribuovat zboží nejen v Evropě, ale i v zámoří.

Růst realitního portfolia Ecologistics v České republice souvisí s rozšířením služeb pro firemní klientelu v oblasti B2B a zajištění převozu jejich zboží od výrobce k firemnímu uživateli. Pro své zákazníky z řad e-shopů zajišťuje Ecologistics také fulfillment, kdy pro daný e-shop zboží skladuje, přijímá a vyřizuje všechny objednávky a rozváží zboží zákazníkům.

Sklad Ecologistics v Prologis Parku Pilsen-Štěnovice
Sklad Ecologistics v Prologis Parku Pilsen-Štěnovice
Foto: Ecologistics

Podle Petera Kolenčíka ze společnosti Lokatio.cz, která Ecologistics na českém realitním trhu zastupuje, je pro mezinárodní logistické společnosti Česká republika stále atraktivní svojí polohou, díky které jsou z Čech schopné efektivně zásobovat jak západní Evropu (především Německo), tak střední Evropu. Největší zájem je o Prahu a její bezprostřední okolí, ale vzhledem k omezené kapacitě tamějších skladů a k významnému nárůstu nájmů v některých pražských lokalitách, se tyto firmy přesouvají do regionů. „Společnosti, které obsluhují německý trh, míří především na Plzeňsko nebo k hranicím s Německem. Pokud v Česku nenajdou vhodné a dostatečně velké prostory, přesouvají své projekty obvykle do Polska, kde se obecně více a rychleji staví, kde jsou nižší nájmy a odkud je lepší spojení na sever Německa,“ dodává Peter Kolenčík.

Související