Logistický areál Logicor Prague Airport je již plně pronajatý. Poslední metry si pronajala Bonami, česká e-commerce firma zaměřená na nábytek a doplňky pro bydlení. Bonami uzavřela nájemní smlouvu na šest tisíc čtverečních metrů a prostory začne užívat na začátku roku 2022.

Logicor Prague Airport se nachází v Dobrovízi, přibližně 20 kilometrů na západ od Prahy u sjezdu z rychlostní komunikace D6 směr Karlovy Vary. Trasa D6 přímo navazuje na evropskou dálnici E48 v Německu. Areál je dostupný rovněž hromadnou dopravou. 

Bonami začala v loňském roce otevírat v České republice a na Slovensku kamenné obchody. Letos tuto síť dál rozšiřuje a k tomu expanduje do Maďarska. Vedle toho rozvíjí vlastní službu dodávání pohovek a velkých kusů nábytku koncovým zákazníkům včetně sestavení přímo v jejich bytech a ekologické likvidace starého nábytku.

„Abychom mohli tento servis poskytovat, potřebujeme větší skladové prostory,“ vysvětluje Jan Klička z Bonami. „Logicor Prague Airport ideálně splňuje naše požadavky na lokalitu a cenu, a proto jsme podepsali kontrakt s dostatečným předstihem.“

„Uzavření nájemní smlouvy s Bonami znamená, že naše portfolio 65 tisíc čtverečních metrů skladových ploch u Prahy je plně pronajato. Těším se na rozšiřování naší platformy ve strategických lokalitách České republiky, abychom mohli uspokojit velkou poptávku zákazníků pro kvalitních prostorech,“ říká Pavel Rufert z Logicoru.

Logicor je přední evropský vlastník a správce logistických nemovitostí v celé Evropě. Ke konci loňského roku vlastnil portfolio 606 nemovitostí o celkové pronajímatelné ploše 13,6 milionu čtverečních metrů. Firma má centrály v Londýně a v Lucemburku.

Související