Nová moderní hala vyrůstá ve Zdicích na Berounsku. Připravují ji developer Panattoni a investor Accolade pro výrobce kompaktních nakladačů a bagrů Doosan Bobcat.

Hala bude sloužit pro příjem, kontrolu, třídění, skladování a přípravu materiálu a komponentů pro zásobování výrobních linek v nedaleké Dobříši, kde má Doosan kromě výrobního závodu také inovační centrum a školicí středisko. V hale o ploše 13 500 čtverečních metrů najde práci přibližně 80 zaměstnanců a hodnota nemovitosti se vyšplhá k 300 milionům korun. Spuštění provozu se plánuje v průběhu příštího roku. 

Nová hala má podle platného územního plánu maximální výšku 12,5 metru a částečně bude zapuštěna do svahu. Projekt počítá s moderní průmyslovou zónou s více než 30procentním podílem zeleně, s vodními plochami a stovkami dalších nových keřů a stromů.

Součástí prostor skladovací haly budou také kanceláře. Konsolidace skladovacích ploch z různých lokalit do jedné moderní haly umožní snížení nákladů, snížení uhlíkové stopy i menší spotřebu energií. Výstavba skladovací haly bude cílit na vysoké hodnocení ekologické certifikace BREEAM New Construction, minimálně v úrovni Very Good.

„Rád bych poukázal na environmentální aspekt projektu,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko. „Podle našich odhadů koncentrace logistiky pod jednu střechu pomůže ušetřit tisíce litrů nafty měsíčně, a tedy i stovky kilogramů emisí skleníkových plynů. Hala bude dále splňovat přísné požadavky ekologické certifikace BREEAM dle nejnovějších standardů. Moc mě těší, že i tento projekt plně koresponduje s naší dlouhodobou strategií udržitelného rozvoje.“

„Konsolidace všech externích skladů do jedné lokality a zároveň rozšíření kapacity skladovacích prostor s využitím moderních technologií je dalším logickým krokem pro rozvoj našeho podnikání. Projekt Panattoni ve Zdicích má svou polohou pro naši výrobu velmi strategickou pozici – disponuje přímým napojením na dálnici D5 i na naši infrastrukturu v Dobříši,“ uvedl David Frodl, manažer komunikace Doosan Bobcat EMEA.

Doosan Bobcat v Dobříši zaměstnává přes 1500 pracovníků a letos na světový trh dodá přes 25 000 strojů.

Související