S novou divizi Schenker Ventures hodlá logistický operátor DB Schenker podporovat inovace v logistice prostřednictvím spolupráce se zakladateli firem a podnikateli. Schenker Ventures zastřeší a rozšíří stávající rozvojové aktivity a investice společnosti DB Schenker. Bude podporovat start-upy a začínající podnikatele kapitálem, odbornými znalostmi a svými aktivy.

Novou divizi budou tvořit dva pilíře. První pilíř se bude skládat ze všech aktivit venture kapitálu DB Schenker a bude fungovat jako dlouhodobý investor se zaměřením na B+ start-upy v různých oblastech logistiky a řízení dodavatelského řetězce. Důraz je přitom kladen na návrh a vývoj nových obchodních modelů zaměřených na digitální, technologické a udržitelné koncepce.

Venture studio, které tvoří druhý pilíř Schenker Ventures, vzniklo ve spolupráci s berlínskou společnosti MVP Factory. Jeho cílem je propagovat nový způsob budování byznysu. Výjimečným podnikatelům nabídne příležitost nastartovat novou generaci logistických společností, které budou hybnou silou dlouhodobé transformace tohoto odvětví.

Každá firma bude založena na vlastních nápadech podnikatelů nebo na principech vycházejících z ostatních fungujících koncepcí, které Schenker Ventures a MVP Factory společně rozvíjejí. Vybraným zakladatelům budou skrze venture studio poskytnuty všechny zdroje potřebné k rozjezdu úspěšných společností, včetně kapitálu, mentoringu a expertních znalostí v oboru.

„Chceme být hnacím motorem nových nápadů v odvětví logistiky a supply chain, a zároveň vybudovat digitální budoucnost šetrnou ke klimatu,“ říká Jochen Thewes, CEO společnosti DB Schenker. „Jako strategická iniciativa nad rámec naší každodenní činnosti bude Schenker Ventures sídlit blízko DB Schenker, ale nikoliv ve společnosti samotné. Začíná tak nová kapitola v podnikání a inovacích.“

V současnosti DB Schenker spolupracuje s více než 50 start-upy a technologickými společnostmi z různých odvětví a regionů po celém světě. Založení Schenker Ventures má tuto spolupráci dále posílit a navázat na nedávné investice a koncepční spolupráce s průkopníkem městské letecké mobility Volocopter a vývojářem autonomní mobilní robotiky Gideon Brothers.

Související