Gebrüder Weiss dokončil práce na rozšíření skladu ve své centrále v Jenči u Prahy. Přípravy pro výstavbu nové překládkové haly v Jenči začaly již v březnu tohoto roku, po šesti měsících je celý areál v plném provozu.

Nová část haly slouží primárně překládce, nově vytvořené kapacity zároveň uvolnily další prostor pro rozšíření logistické části provozu. „Překládkový a logistický sklad v areálu Jeneč jsme z původních 18 tisíc čtverečních metrů rozšířili o 3700 čtverečních metrů, celková plocha bude mít tedy nově rozlohu 21 700 čtverečních metrů,“ říká Karel Šindelář, oblastní ředitel Gebrüder Weiss pro Čechy. „Nový sklad zahrnuje i 24 nakládkových můstků. Z toho polovina jich je prodlouženého typu, který usnadňuje nakládku nižších vozidel pro doručování v režimu home delivery.“

Polovina nových překládkových ramp centrálního terminálu Gebrüder Weiss v České republice je uzpůsobena pro snadnější nakládku malých vozidel, tedy zejména B2C zásilek. „Díky rozšíření plochy a nárůstu celkového počtu ramp o 24 zvýšíme jednak rychlost odbavení zásilek, ale také počet vozidel, která jsme schopni odbavit v jeden okamžik. Zároveň nám to umožní odbavit větší počet zásilek, který před Vánocemi nadále narůstá. S dalším zvýšením kvality a efektivity našich služeb nám pomáhají také moderní technologie,“ vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebüder Weiss ČR.

„Rozšiřování poboček a investice v řádu několika milionů eur chápeme jako jeden z ukazatelů naší příznivé pozice na českém trhu, kterou chceme i nadále posilovat a upevňovat. Načasování kolaudace nových prostor velmi dobře zapadá do nástupu předvánoční sezóny, která je pro nás pravidelně nejrušnější částí roku,“ říká Harald Prohaska, ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Udržitelný rozvoj a ohleduplný přístup k životnímu prostředí je jednou ze čtyř strategických firemních hodnot Gebrüder Weiss. Aktivita společnosti na poli využívání a testování reálného využití alternativních technologií se projevila i v projektu rozšíření areálu v Jenči.

„Gebrüder Weiss si stanovil vlastní globální strategii uhlíkové neutrality do roku 2030. V areálu v Jenči se v rámci stávajícího projektu a v souladu s tímto cílem budují dobíjecí stanice pro elektromobily, střechy našich hal jsou také konstruovány s ohledem na pozdější výstavbu solárních elektráren,“ dodává Harald Prohaska.

Související