Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic podepsal s developerskou společnosti VGP smlouvu o výstavbě na míru v Českých Budějovicích. Nové logistické a kancelářské prostory o celkové ploše téměř sedm tisíc metrů čtverečních vyrostou v nově vznikajícím průmyslovém parku v komerční zóně Světlík na okraji města. Kolaudace prostor je naplánovaná na jaro příštího roku.

Pobočka společnosti Dachser v Českých Budějovicích píše svoji historii od roku 2006 a zaměřuje se na obsluhování zákazníků z jižních Čech. Nová budova ve VGP Parku České Budějovice bude zahrnovat dva tisíce metrů čtverečních překládkové a přes 4300 metrů čtverečních skladové plochy s kapacitou přibližně sedm tisíc paletových míst. Část skladu bude upravena pro krátkodobé skladování nebezpečného zboží klasifikovaného dle dohody ADR. Budova nabídne 14 nakládacích ramp pro různé typy nákladních vozidel, administrativní část budovy pak nabídne 650 metrů čtverečních pro moderní kanceláře. Dachser se zabývá i budoucím využitím alternativních pohonů a počítá také s využitím dobíjecí stanice pro elektromobily, a to pro nákladní i pro osobní.

„Nové prostory nám umožní komfortní a kvalitní odbavení zásilek v rámci naší sběrné služby a rychlejší odbavení na rampách,“ uvádí Jan Pihar, generální ředitel Dachser Czech Republic. „Pro zaměstnance připravujeme moderní kancelářské prostory i příjemné denní odpočinkové místnosti a zázemí pro skladové operátory. Výhodou je potom umístění parku, které splňuje naše vysoké nároky jak s ohledem na městskou logistiku, tak i pro naše dálkové linky sběrné služby,“ dodává Jan Pihar.

VGP Park České Budějovice vzniká přímo na okraji města v komerční zóně Světlík s vynikajícím dopravním spojením do centra a přímým nájezdem na dálnici D3 propojující Prahu a rakouský Linz. Na zhruba 37hektarovém pozemku po svém dokončení vyroste areál s více než 126 tisíci metry čtverečních pronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. Celkem je v plánu sedm budov ve vysokém standardu s důrazem na energetickou efektivitu a udržitelnost, které cílí na zelený certifikát BREEAM ve stupni Very Good.

„Nově vznikající areál je díky své skvělé dostupnosti do centra města i blízkosti německých a rakouských hranic ideální pro vybudování logistického centra. Velmi nás těší, že se nám podařilo dohodnout s tak prestižním nájemcem, jako je společnost Dachser, které budeme nové prostory realizovat přesně na míru,“ komentuje David Plzák, Country Manager VGP pro Českou republiku.

Zahájení výstavby nové budovy, kdy zhruba sedm tisíc metrů čtverečních její plochy bude realizováno jako build-to-suit do pronájmu společnosti Dachser, je naplánováno již na konec října. Dokončení budovy se předpokládá v březnu 2022.

Související