Slovenská pobočka skupiny Geis se na konci roku přestěhuje ze Sence do nových prostor v logistickém VGP Parku Bratislava, v oblasti Triblavina, jen pár minut od Bratislavy.

VGP Park Bratislava představuje svou strategickou polohou významný logistický projekt, který podpoří segment domácího i zahraničního obchodu a logistiky. Při výstavbě byl kladen důraz na trvalou udržitelnost, to dokládá nejen certifikát BREEAM, ale také již zaintegrované prvky trvalé udržitelnosti a environmentální zodpovědnosti – například střechy hal jsou připravené na instalaci fotovoltaických systémů, na vyhrazených parkovacích místech je možno nabíjet elektromobily, pro dojíždějící na kolech je k dispozici kolárna.

„Díky dynamickému růstu jsme potřebovali najít větší a vhodnější prostory pro naši pobočku v bratislavském regionu. Naším požadavkem byl moderní cross-dockový terminál v kombinaci se skladovou halou v blízkosti Bratislavy a zároveň u dálnice D1,“ uvedl Daniel Knaisl, jednatel skupiny Geis pro CZ, SK a PL.

Související

V první fázi bude Geis využívat osm tisíc čtverečních metrů vnitřní plochy, k tomu odpovídající venkovní plochy a odstavné plochy. S ohledem na plánovaný počet mnoha desítek nákladních automobilů odbavovaných v jeden okamžik jsou nové prostory výrazně efektivnější než ty stávající v Senci. Odbavení jednotlivých nákladních automobilů bude probíhat i přes rampu s délkou 132 metrů.

„V nové pobočce budeme nabízet logistické služby, které lze využívat samostatně, nebo v kombinacích, přesně podle potřeb našich zákazníků – od jednoduchého přepravního řešení až po speciální přepravní nebo skladové logistické projekty. Samozřejmostí jsou doplňkové služby, jako například cross-docking, celní a konsignační sklady, zásobování výroby, montáž dílů, logistika zpětných toků, etiketovaní a přebalování, nákup a zásobování obalovým materiálem, zámořské balení a podobně,“ říká Tomáš Čanaky, ředitel pobočky. 

Související