Slavnostní přestřižení pásky zahájilo provoz v nově přistavené části logistického terminálu Gebrüder Weiss v Syrovicích u Brna. Po rozšíření vzrostla celková rozloha využitelné skladové a manipulační plochy na 8900 čtverečních metrů. „Nově máme k dispozici o 18 překládkových ramp více. Čtyři z nich jsou vhodné pro odbavení zásilek určených koncovým uživatelům,“ říká David Skalka, oblastní ředitel Morava Gebrüder Weiss ČR.

K přípravám na rozšíření pobočky v Syrovicích přikročil Gebrüder Weiss již v březnu tohoto roku, nyní je již dokončená a předaná stavba v plném provozu. Navýšení kapacity jednoho z páteřních terminálů Gebrüder Weiss v ČR vychází z dlouhodobého firemního plánu rozvoje. „Realizované úpravy v Syrovicích znamenají, že jsme schopni odbavit větší množství zásilek a také více vozidel za stejný časový úsek než doposud,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Související

Výměra skladové a manipulační plochy se díky výstavbě nové haly pobočky Syrovice zvýšila přibližně o 1600 čtverečních metrů. Osmnáct nových překládkových ramp zvýší kapacitu ale i rychlost odbavení zásilek. Čtyři z osmnácti nových ramp jsou uzpůsobeny pro vykládku menších vozidel, která se obvykle využívají k doručení zásilek koncovým uživatelům. „Toto je velmi dobrá zpráva pro naše zákazníky ze segmentu e-commerce. Vzhledem k aktuální situaci kolem další vlny covidu-19 a blížící se vánoční sezóny očekáváme pokračující růst on-line nakupování a tím i růst poptávky po přepravách nebo po efullfilmentu ze strany našich klientů,“ vysvětluje Jan Kodada.

Podobně jako na dalších budovách Gebrüder Weiss na světě, počítá projekt rozšíření pobočky Syrovice s pozdější výstavbu solárních elektráren na střechách logistických hal. Budova byla již v první fázi výstavby vybavena dobíjecí stanicí pro elektromobily. „Udržitelný rozvoj a ohleduplný přístup k životnímu prostředí je jednou ze čtyř strategických firemních hodnot Gebrüder Weiss. Naše společnost si stanovila vlastní globální strategii - dosažení uhlíkové neutrality do roku 2030. Vedle budování alternativních zdrojů energie se věnujeme také testování a využití alternativních pohonů a podpoře budování potřebné infrastruktury,“ dodává Jan Kodada.

Související