Od začátku roku zajišťuje Gebrüder Weiss logistiku pro evropského výrobce chladniček a mrazniček Liebherr Domestic Appliances. Skladování a logistické operace probíhají v Rakousku ve Štýrském Hradci, odkud je zboží přepravováno do poboček společnosti Liebherr v sedmi zemích východní Evropy.

Domácí spotřebiče pro Evropu vyrábí Liebherr v Německu, Rakousku a Bulharsku. Gebrüder Weiss jeho výrobky zásobuje Českou republiku, Polsko, Slovinsko a Slovensko ze svého specializovaného skladu ve Štýrském Hradci, jehož 5000 čtverečních metrů je vyhrazeno pouze pro Liebherr Domestic Appliances. Zásobování distributorů Liebherr v Bulharsku, Rumunsku a Maďarsku potom Gebrüder Weiss přímo zajišťuje z výrobního závodu Liebherr v bulharské Marice.

„Geografická poloha našeho sídla ve Štýrsku je pro přepravu zboží do východní Evropy ideální. Distribuční linky jsme nastavili v úzké spolupráci se společností Liebherr a procesy probíhají velmi hladce,“ vysvětluje Gerhard Haas, vedoucí pobočky Gebrüder Weiss ve Štýrském Hradci. Gebrüder Weiss tento projekt realizoval ve velmi krátkém čase i navzdory komplikacím způsobeným pandemií koronaviru. 

Související

Pracovní postupy řídí myGW

Implementace inovací v oblasti digitalizace umožňuje všechny logistické procesy Gebrüder Weiss sledovat v reálném čase prostřednictvím zákaznického portálu myGW. Společnost Liebherr tak – podobně jako ostatní klienti Gebrüder Weiss – těží z vysoké míry transparentnosti v celém dodavatelském řetězci, ať už jde o informace o množství zásob, správu vratek nebo předpokládaný čas doručení zboží (ETA). V regionech východní Evropy je oceňovanou novinkou, že distributorská zastoupení společnosti Liebherr mají vždy informace o tom, kde se jejich zásilky nacházejí.

„Vysoká úroveň transparentnosti, kterou poskytuje klientský portál myGW, v kombinaci se silnými východoevropskými zkušenostmi společnosti Gebrüder Weiss, je to, co nás přesvědčilo,“ říká Josef Oberessl, manažer logistiky pro střední a jižní Evropu ve společnosti Liebherr. „Vkládáme přitom důvěru v mnohaleté zkušenosti společnosti Gebrüder Weiss do její zavedené a husté přepravní sítě poboček. Trh ve střední a východní Evropě je z našeho pohledu velmi důležitý, protože zde vidíme značný potenciál růstu.“

Obě společnosti plánují další společné kroky na konci roku 2021, kdy Gebrüder Weiss převezme ve východní Evropě kromě distribuce prodejcům Liebherr také službu B2C doručení do domácnosti, u Gebrüder Weiss pod názvem Home Delivery.

Související