V reakci na vysokou poptávku po přepravě zdravotnického zboží rozšiřuje skupina Kuehne+Nagel v Evropě svůj vozový park o desítky nových návěsů pro farmaceutický sektor. Ještě do konce letošního roku doplní svůj speciální vozový park pro farmaceutický průmysl o 20 nových návěsů a do března 2022 přibude dalších 30 vozidel.

Logistiku zdravotnického zboží skupina pokrývá od roku 2018 v rámci programu European Pharma Fleet (EPF). Kuehne+Nagel má v současné době v provozu 250 speciálních návěsů pro farmaceutické zboží, z nichž 80 procent je konfigurováno pro přepravu při duální teplotě. Tato vlastnost je klíčová například při distribuci vakcín. Skupina tak může uspokokovat rostoucí poptávku po distribuci vakcín a zároveň si v nestabilním tržním prostředí udržuje flexibilitu.

Aby se minimalizovaly prostoje, obsluhují každé vozidlo z parku EPF vždy dva řidiči. Speciální vozový park Kuehne+Nagel navíc splňuje standardy TAPA (Transported Asset Protection Association), což poskytuje jistotu maximální bezpečnosti přepravy a zároveň umožňuje sledovat zásilky.

Související

V přepravách pro farmaceutický segment má skupina Kuehne+Nagel silné zastoupení také na poli letecké logistiky. Již dříve se podílela na přepravě milionů dávek vakcín proti covid-19 po celém světě – konkrétně například na Ukrajinu, do Chile nebo Thajska.

Související