Česká realitně-poradenská společnost 108 Agency získala 100 procent akcií firmy BNP Paribas Real Estate APM ČR. Jedná se o českou dceřinou společnost globální skupiny BNP Paribas Real Estate a 108 Agency se tímto krokem stává exkluzivním aliančním partnerem BNP Paribas Real Estate pro Českou republiku.

Společnost 108 Agency se dlouhodobě zaměřuje na rozšiřování rozsahu svých služeb a také na rozšíření své přítomnosti v rámci střední a východní Evropy i do mezinárodního prostředí a globální klientské základny. Transakce umožňuje BNP Paribas Real Estate pokračovat ve strategickém přeorientování svého geografického zastoupení na hlavní evropské trhy a převést své zastoupení v menších zemích na důvěryhodné místní partnery, jak tomu bylo v nedávné době v Rumunsku nebo Maďarsku. 

„Tato změna zajišťuje kontinuitu pokrytí a excelenci služeb směrem k našim celoevropským klientům a demonstruje naši schopnost sloužit jejich místním potřebám v regionu střední a východní Evropy v rámci mandátů pro více zemí,“ říká Csongor Csukas, head of international property management v BNP Paribas Real Estate.

Změna vlastníka nabyla účinnosti letošního 15. prosince a proces integrace započal ihned po dokončení transakce. Název akvírované společnosti bude v brzké době změněn na 108 Real Estate APM ČR s.r.o. Žádné finanční podrobnosti nebudou zveřejněny. Očekává se, že úplná integrace podniku bude dokončena v první polovině roku 2022.

„S touto investiční příležitostí jsme byli osloveni v rámci konkurenčního procesu zahájeného BNP Paribas Real Estate v létě tohoto roku. Ihned jsme vyhodnotili, že je to pro nás skvělá příležitost k dalšímu rozšíření nabídky našich služeb a zvýšení podílu na místním trhu,“ dodává Robert Sgariboldi, head of industrial agency a CFO, který vedl za 108 Agency akviziční projekt.

Související

Sloučená organizace se zaměří na zlepšení služeb pro stávající klienty a potenciální zákazníky v celém spektru služeb v oblasti komerčních nemovitostí, jako jsou průmyslové a kancelářské poradenství nebo kapitálové trhy, jakož i služby správy majetku a účetnictví. Havel & Partners působili jako právní poradci 108 Agency, zatímco pro BNP Paribas Real Estate byla poradcem advokátní kancelář White & Case.

„Naší ambicí je udržet a dále zlepšovat naši pozici na trhu jako jednoho z lídrů v oboru a vidíme obrovskou příležitost synergií v oblasti obchodního rozvoje, když se na tuto cestu vydáme společně s tak uznávaným partnerem, jakým je BNP Paribas Real Estate,“ dodává Jakub Holec, CEO 108 Agency. „Po dokončení integrace těchto dvou podniků se těšíme na další strategický růst prostřednictvím dalších akvizic cílů poskytujících doplňkové služby v zemích s naší stávající přítomností nebo rozšíření naší geografické přítomnosti směrem do jihovýchodní Evropy.“

Související