Přeprava vakcín proti onemocnění covid-19 představuje důležitou část služeb nákladní divize Emirates SkyCargo. Letecký dopravce oznámil, že dosáhl důležitého milníku a přepravil již 600 milionů dávek těchto vakcín. Od října 2020 se jedná o více než 2800 tun těchto vakcín přepravovaných letecky z 35 původních lokalit do více než 80 destinací.

S pokračujícím vakcinačním programem po celém světě zaznamenala Emirates SkyCargo v druhé polovině tohoto roku stabilní nárůst poptávky po přepravě anticovidových vakcín. Pouze za říjen a listopad 2021 společnost přepravila 200 milionů dávek, což představuje jednu třetinu v celkovém objemu všech vakcín, které byly transportovány lety Emirates SkyCargo od začátku pandemie.

„Naši distribuční strategii jsme definovali již v roce 2020, kdy Emirates SkyCargo začala upřednostňovat přepravu vakcín do rozvojových zemí přes dopravní uzel v Dubaji,“ vysvětluje Nabil Sultan, viceprezident Emirates pro nákladní přepravu. „S potěšením oznamujeme, že skoro dvě třetiny celkového objemu těchto vakcín směřovaly do zemí v Africe, Asii a Blízkého východu.“

Související

Emirates SkyCargo sehrává důležitou roli v letecké přepravě vakcín proti covid-19 a dalších potřebných materiálů a základních komodit během pandemie. Nákladní divize Emirates nabízí sofistikovaný chladicí řetězec pro farmaceutický materiál a disponuje speciálním Emirates Pharma produktem pro přepravu teplotně citlivého farmaceutického materiálu a certifikovanou infrastrukturou GDP ve svém dopravním uzlu v Dubaji. V červnu tohoto roku Emirates SkyCargo rozšířila svůj chladicí řetězec na letišti v Dubaji, aby tak umožnila skladování dalších 60 až 90 milionů dávek vakcín. 

Související