V rámci charitativního projektu Daruj hračku rozvezli kurýři GLS před Vánoci zcela zdarma dárky pro děti z dětských domovů v hodnotě přes šest milionů korun. Do projektu, který pomáhá dětem z dětských domovů a ústavů sociální péče již 25 let, se zapojili po jedenácté. V databázi se během loňského podzimu sešlo přes 4,5 tisíce dětských přání, z toho tři tisíce se podařilo do Štědrého dne splnit.

Věnovat vánoční dárky dětem z dětských domovů a ústavů sociální péče je ale letos možné i po Vánocích. „Naší prioritou jsou splněná dětská přání. Nevadí, že se Ježíšek trochu opozdil. O to větším překvapením pro dítě je, když najde svůj vysněný dárek, v jehož splnění už pomalu přestalo věřit, pod stromečkem v lednu. Proto dáváme lidem možnost se do projektu zapojit ještě po Vánocích, a rozzářit tak tváře dětí, které již ani nedoufaly,” uvádí Pavel Klempíř, ředitel společnosti Tango Havlíčkův Brod, která projekt od roku 1997 organizuje.

I letos bylo možné využít bezplatného doručení prostřednictvím balíkového přepravce GLS, který byl již po jedenácté generálním partnerem projektu. Tentokrát se jednalo o více než 1600 balíků s dárky v hodnotě přes šest milionů Kč.

Související

„Letos navíc mohli dárci využít i podání v téměř tisícovce výdejních míst GLS Parcel Shop. Dopravou zdarma se snažíme jít štědrým dárcům naproti a proces darování jim maximálně ulehčit. Jako tradičně se do projektu zapojili i naši zaměstnanci, kteří společně plní desítky dětských přání,” uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Připojit se k projektu, který pokračuje pod heslem „Lepší pozdě, než nikdy“, lze v on-line aplikaci Daruj hračku.

Související