V letošním roce si společnost DB Schenker připomíná 150. výročí svého založení. Dlouhá léta v oboru jí přinesla bohaté zkušenosti s dopravou, logistikou a s řízením dodavatelských řetězců. Firma se tak stala jedním z hlavních poskytovatelů globálních logistických služeb. Výroční rok chce DB Schenker využít pro naplňování své vize – rozvíjet podnikání a život v dnešním propojeném světě.

Kořeny DB Schenker sahají do Vídně, kde 1. června 1872 založil Gottfried Schenker doručovací společnost. První konsolidovaná zásilka vyjela po železnici z Paříže do Vídně. Úvaha pana Schenkera o tom, jak jednotlivé zásilky spojit do sběrné služby, byla ve své době revoluční. Na základě tohoto odkazu se působnost společnosti rozšířila do celého světa a do všech druhů přepravy, včetně leteckých, námořních a železničních. I v současnosti se DB Schenker podílí na utváření budoucnosti logistického odvětví prostřednictvím inovativních, digitálních a udržitelných řešení.

Související

V duchu motta „150 Years Elevating Lives“ se ponese i interní aktivita, která propojí zaměstnance DB Schenker po celém světě. S pomocí mobilní aplikace mohou zaměstnanci sledovat své uběhnuté nebo ujité kilometry a další fyzické nebo jiné aktivity.

Za všechny započítané sportovní aktivity věnuje DB Schenker finanční příspěvek pečlivě vybraným charitativním organizacím, v souladu s Cíli udržitelného rozvoje definovanými OSN. V prvním čtvrtletí tohoto roku poputuje příspěvek organizaci WeForest, která se zaměřuje na ochranu životního prostředí a podporu výsadby stromů a zachování lesů v Brazílii a Etiopii. Další charitativní projekty podpoří ochranu oceánů a čistého ovzduší, nebo různé společenské iniciativy.

Další informace k výročí 150 let DB Schenker lze získat na webové stránce https://www.dbschenker.com/cz/elevating-lives.

 

Související