P3 Logistic Parks, dlouhodobý investor, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí, uzavřel dlouhodobou nájemní smlouvu s mezinárodním retailovým řetězcem v parku P3 Echt v jihovýchodním Nizozemí. Park je jedním z nejudržitelnějších developerských projektů v portfoliu P3 a zároveň první forwardový kontrakt v Nizozemí, kdy je uzavřena dohoda mezi dvěma stranami o koupi či prodeje aktiva v určitý čas v budoucnosti za určitou cenu stanovenou v současnosti. P3 to oznámila v tiskové zprávě.

Developer P3 v Nizozemí aktuálně vlastní a spravuje celkem sedm logistických parků, které si pronajímají firmy jako jsou Greenyard Fresh, Jumbo, Yamato, Karl Rapp and Cargotech.

P3 koncem loňského roku získala další areál o rozloze 99 tisíc metrů čtverečních  a obratem ho pronajala jedinému nájemci, významnému obchodnímu řetězci. P3 Echt je součástí Businesspark Midden-Limburg v obci Echt-Susteren poblíž německých a belgických hranic, a má tak strategicky výhodnou polohu pro retail. Logistický park se skládá ze čtyř srovnatelných jednotek, z nichž každá se dělí na skladové prostory, mezanin a kancelářské zázemí. Celkem P3 Echt tvoří 84 877 metrů čtvrečnmích skladových prostor, 12 685 metrů čtverečních mezaninu a 1 376 metrů čtvrečních kancelářských prostor. Leasingovými agenty P3 byly společnosti Cushman & Wakefield a Bridgegap.

S pomocí nizozemských realitních agentů Knight Frank, Dentons a C2N koupila P3 logistický park v Echtu od developerské společnosti Dokvast Projects B.V. formou forwardového kontraktu uzavřeného v říjnu 2020 s plněním v prosinci 2021. Společnost Heembouw zahájila development na konci roku 2020 a výstavbu P3 Echt dokončila závěrem listopadu 2021.

S cílem získat ekologickou certifikaci na nejvyšší úrovni BREEAM Outstanding podnikla P3 zásadní kroky v oblasti udržitelnosti parku – zejména v režimu sledování emisí oxidu uhličitého, monitorování spotřeby vody a nakládání s odpady, využití solárních panelů, energeticky úsporné osvětlení, a také citlivý přístup k okolní flóře a fauně.

Související

„Tento kontrakt je pro P3 velkým úspěchem, jelikož jsme byli schopni skvělému nájemci zajistit 99 tisíc metrů čtvrečních prakticky okamžitě po dokončení výstavby a uzavření forwardového kontraktu. Hladký průběh projektu svědčí o správném vyhodnocení rizik a predikci realizace projektu. Do budoucna proto zůstáváme ohledně příležitostí, jako je tato, optimističtí,“ říká Otis Spencer, CIO společnosti P3 Logistic Parks.

„Pronájem P3 Echt byl náš první větší projekt v Nizozemí, který zároveň ukazuje enormní potenciál udržitelných developerských projektů. P3 Echt je navíc největším pronajatým projektem spekulativní výstavby v Nizozemí za posledních 15 let. Jsme hrdí na to, že se nám podařilo vybudovat tak rozsáhlý a zároveň vysoce udržitelný a inovativní park, který vyhovuje potřebám mezinárodních firem,“ dodává Léon Vié, ředitel P3 v Nizozemí a Belgii.

 

Související