Poskytovatel smluvní logistiky GXO Logistics uzavřel novou víceletou smlouvu se společností zooplus, maloobchodním prodejcem krmiv a doplňků pro domácí mazlíčky, působícím ve 30 evropských zemích. Smlouva zahrnuje design, implementaci a provoz nového automatizovaného distribučního centra v Boru u Tachova. Nové centrum umožní společnosti zooplus AG uspokojit rostoucí poptávku ve střední a západní Evropě. 

Zahájení provozu je plánováno ve třetím čtvrtletí letošního roku v nově vybudovaném moderním areálu o rozloze 60 tisíc metrů čtverečních s týmem 700 zaměstnanců. Logistické centrum bude využívat automatizované procesy balení a třídění a také dopravní technologii, která zvyšuje bezpečnost a produktivitu. Použitá technologie je navržena speciálně tak, aby minimalizovala obalový materiál použitím 100procentně recyklovatelných obalů.

„Od roku 2018 spolupracujeme se společností zooplus, abychom uspokojili poptávku jejich zákazníků prostřednictvím technologicky vyspělých skladových operací, které staví lidi a životní prostředí na první místo,“ řekl Jean Luc Bessade, generální ředitel GXO pro střední a východní Evropu.

GXO se snaží nastavit měřítka pro oblast životního prostředí, sociálních věcí a řízení (ESG) v celém dodavatelském řetězci. Firma získala hodnocení ESG „AA“ od společnosti MSCI, poskytovatele indexů a analýz založených na výzkumu. GXO se tak podle svého vyjádření umístila na nejvyšší úrovni ve svém oboru.

Související

„Robustní nárůst on-line maloobchodu v sektoru chovatelských potřeb vyžaduje zvýšení provozních kapacit na rostoucích trzích střední a východní Evropy,“ řekl Christian Neumayer, Head of Fulfillment and Quality společnosti zooplus. „Jsme nadšeni, že můžeme rozšířit naše partnerství s GXO, které dále podporuje naši orientaci na zákazníky a posiluje spolehlivost, odolnost a efektivitu naší logistické platformy. Díky tomu budeme schopni výrazně navýšit naši celkovou denní výstupní kapacitu a rychleji a ještě individuálněji reagovat na regionální rozdíly v potřebách zákazníků. Tím podpoříme náš růst v automatizovaném a ekologickém prostředí.“

GXO Logistics se sídlem ve Spojených státech je globálním poskytovatelem smluvní logistiky. Firma s celkovou hodnotou 430 miliard dolarů těží z rychlého růstu e-commerce, automatizace a outsourcingu. S přibližně 95 tisíci zaměstnanci působí ve více než 850 logistických centrech o celkové ploše téměř 20 milionů metrů čtverečních. GXO spolupracuje s předními světovými tzv. blue chip společnostmi na zvládnutí složitých logistických výzev pomocí technologicky vyspělých řešení dodavatelského řetězce a velkých projektů v oblasti e-commerce.

Související