V ostravské části Hrušov vzniká Contera Park Ostrava D1. Největší z plánovaných hal o rozloze 90 tisíc metrů čtverečních obsadil prodejce sportovního vybavení Sportisimo. Do takzvané VNA části skladu společnost od začátku listopadu začala instalovat vlastní skladové systémy. Kompletní předání této části probíhá podle tiskové zprávy developera právě v těchto dnech.

Do dalších dvou částí haly pro Sportisimo nazvaných Pick Tower a High Bay byl klientovi umožněn předčasný přístup na začátku prosince, tedy o dva měsíce dříve, než bylo v plánu. V rámci přípravy na spuštění provozu sem firma instaluje třeba i robotizované systémy řízené moderním softwarem, díky nimž třeba v High Bay nebude potřeba žádná lidská obsluha. „Předčasný přístup našim klientům umožňujeme proto, aby mohli začít s přípravami svých technologií a systémů, zatímco ještě probíhají finální stavební úpravy objektu. Díky paralelním pracem se tak celý proces urychlí,“ upřesňuje Martin Budina,projektový ředitel společnosti Contera.

Provoz distribučního centra a použité technologie budou odrážet požadavek vícekanálové logistiky a fakt, že Sportisimo nabízí stovky tisíc položek s velkými sezonními výkyvy v objemech expedovaného a přijímaného zboží.

Další klienti v ostravském parku

Ve druhé hale o celkové rozloze 40 tisíc metrů čtverečních se v Contera Parku Ostrava D1 už naplno zabydlel Plzeňský Prazdroj a developer připravuje prostory pro firmy AT Computers a VAS Solutions. Druhá jmenovaná společnost má již k dispozici část haly v Contera Parku Ostrava City a do Hrušova expanduje o dalších zhruba osm tisíc metrů čtverečních.

Zároveň zde začala vznikat třetí budova, průmyslový objekt s názvem „Flexi“. Ten bude mít rozlohu více než 12 tisíc metrů čtvrečních. „Výjimečnost objektu spočívá ve vyšší flexibilitě prostoru a vyváženosti industriální a administrativní části. Mohou zde vznikat mnohem menší jednotky a jsou zde k dispozici i plochy pro showroom nebo větší administrativní zázemí. Jde tak o odlišný koncept než u haly pro Sportisimo, kde industriální část značně převažuje,“ říká Dušan Kastl. Budova by měla být dokončena v létě 2022. Současně s výstavbou i zde prochází Contera pokročilými smluvními jednáními s potenciálními klienty.

Související

V ostravském logistickém parku Conteery bude v průběhu ledna 2022 dokončena také většina dopravní a technické infrastruktury. Součástí areálu by měl být i vědecko-technologický park.

Rozvoj v Říčanech, Hustopečích a Bratislavě

Developer Contera také pokračuje v rekonstrukci svého domovského Contera Parku Říčany. Největší objekt známý pod názvem Sanitas podstupuje v první fázi modernizaci administrativních prostor, nový showroom získala třeba firma Fast ČR. Budova Terra dostane novou prosklenou fasádu a vzniknou zde jednotky třeba pro drogerii Rossmann nebo firmu Spokojený pes. Své ústředí sem také přesune samotná Contera. Součástí rekonstrukce je i výměna povrchů zpevněných ploch v parku a masivní revitalizace zdejší zeleně.

Aktuálně probíhá první etapa výstavby Contera Parku Hustopeče. I zde vzniknou prostory pro logistické účely a lehký průmysl. První etapa výstavby bude dokončena v druhém kvartálu roku 2022 a během ní vzniká zhruba 40 pracovních míst. V témže kvartálu bude zahájena výstavba další budovy H2 s plochou více než 20 tisíc metrů čtverečních.

Organica v centru Ostravy

Contera také pokračuje v jednáních s potenciálními nájemci inteligentní administrativní budovy Organica, která od loňského července roste na bývalém brownfieldu v centru Ostravy. „Necelý půlrok poté, co se bagry zakously do země, pokračujeme v hrubých terénních úpravách a pilotovém založení objektu a rozeběhnuty jsou i práce na monolitickém železobetonovém skeletu. Jednoduše řečeno pracujeme na kostře stavby,“ říká Martin Budina. 

Související