Společnost cargo-partner přeměnila své zastoupení v Jakartě na plně funkční pobočku, aby dále posílila svůj závazek v jihovýchodní Asii, pro společnost strategicky velmi důležitém regionu. Tato expanze je dalším logickým krokem pro cargo-partner, jelikož obchod z a do Indonésie neustále roste.

S růstovými faktory ve výši více než 15 procent v oblasti nákladní dopravy plánuje cargo-partner úspěšně rozšířit své obchodní aktivity v Indonésii, která je v současnosti 16. největší ekonomikou na světě, píše se v aktuální tiskové zprávě společnosti. Rozšíření bylo možné poté, co indonéská vláda v roce 2021 změnila místní předpisy, povolující zahraničním logistickým společnostem začlenit se jako podniky v úplném zahraničním vlastnictví. To umožňuje cargo-partner poskytovat své služby přímo zákazníkům v Indonésii, což legálně nebylo možné v rámci zastupitelského statutu.

Vzhledem k velikosti Indonésie a jejích průmyslových areálů je otevření kanceláře v Jakartě, s jedenácti zaměstnanci, jen prvním krokem ke zvýšení stopy cargo-partner v zemi. Kancelář v Jakartě nabízí místním zákazníkům, zámořským kancelářím, partnerům a agentům širokou škálu logistických řešení, která pokrývají mezinárodní, ale i vnitrostátní nákladní přepravu.

Související

„Využili jsme této příležitosti, kterou nám dala indonéská vláda, a přeměnili jsme naši zastupitelskou kancelář na plně funkční pobočku v Jakartě. Nedávno jsme rozšířili naši síť poboček v Austrálii a po přidání Indonésie pokračujeme v naplňování naší strategie expanze v regionu. Toto byl pro nás další důležitý a logický krok. Těšíme se, že budeme podporovat naše indonéské zákazníky nejlépe, jak umíme, protože zákazník je v centru všeho, co děláme,“ říká Stefan Krauter, CEO cargo-partner.

Potvrzená odbornost v jihovýchodní Asii

Své aktivity v Asii cargo-partner nastartovala v roce 2004 otevřením dvou kanceláří v Číně a na Tchaj-wanu. O čtyři roky později rozšířil poskytovatel logistiky své zaměření na ASEAN region otevřením kanceláří v Thajsku a Singapuru. V následujících letech pokračoval cargo-partner ve svém růstu v jihovýchodní Asii pobočkami v Malajsii (2011), Vietnamu (2013), Myanmaru (2017) a Kambodži (2018). Dnes je cargo-partner v regionu zastoupen více než 200 zaměstnanci a svým zákazníkům nabízí široké spektrum služeb.

Související