Rohlik.cz se podobně jako řada dalších e-shopů či dopravních, logistických a dalších společností rozhodl poskytnout pomoc Ukrajincům zasaženým válkou a daruje jedno procento ze svého obratu, a to s okamžitou platností až do konce února. Navíc na svém on-line obchodě nabízí svým zákazníkům možnost zakoupit si charitativní voucher (ve výši 100 až tři tisíce korun) ve spolupráci s Donio na podporu obyvatel zasažených válkou na Ukrajině. V sobotu 26. února v podvečer bylo na kontě přes 1,5 milionu korun a suma dále stoupá.

CEO Rohlíku Olin Novák k tomu dodává: „Když jsme na našich sociálních sítích sdílelipříspěvek s vyjádřením podpory Ukrajincům, tak nás nenapadlo, že o dva dny později bude tato země skutečně ve válce a my budeme novinářům odpovídat na otázky ohledně vojenských předvolání našich ukrajinských kolegů. Proto jsme se rozhodli okamžitě reagovat a jedno procento našeho obratu darovat Ukrajincům zasažených válkou. Dále nabízíme našim zákazníkům možnost také pomoci, a to rychle a efektivně. Do svého nákupního koše nyní mohou přidat charitativní voucher Donio.” Výtěžek z charitativního voucheru bude připsán na účet neziskové organizace Ukrajinská tradice v České republice z.s., která v hledá nejvhodnější způsoby, jak Ukrajincům pomoci.

Rohlík dále informuje, že svým ukrajinským kolegům nabízí možnost volání ze svých služebních telefonů, které si mohou zapůjčit. Také obchodním partnerům, kteří zaměstnávají ukrajinské občany, poskytne výhodu zálohových plateb nebo okamžité výplaty odměny, tak aby Ukrajinci měli větší finanční jistotu nebo v případě, že potřebují prostředky na okamžité vycestování nebo repatriaci svých rodin.

Rohlík organizuje převoz rodin svých ukrajinských kolegů a ukrajinských zaměstnanců svýchdodavatelů z hranic se Slovenskem a Polskem do České republiky, zjišťuje jim dostupné ubytovny a rodinám pomáhá najít byty. Otevřel také  dalších 200 pracovních míst na úřadu práce v Praze a 100 v Brně, aby mohl nabídnout zaměstnání cca 450 zahraničních zájemcům.

Dnes Rohlík spouští krizovou linku psychologické pomoci v ukrajinštině a zahájil také zaměstnaneckou sbírku na podporu svých zaměstnanců z Ukrajiny.

Rohlik.cz neustále monitoruje kroky české vlády a jakékoliv změny průběžně vyhodnocuje a seznamuje s nimi své zaměstnance a obchodní partnery. Stále je také na stole mnoho dalších nápadů, jak Ukrajině a ukrajinských státním příslušníkům pomoci a podpořit je. Rohlík je totiž místo pro všechny bez rozdílu národnosti. Důležité pro společnost je srdce na pravém místě, tolerance a vzájemné porozumění.

Redakce měsíčníku Logistika se rozhodla sdělení Rohlíku zveřejnit a aktualizovat s vědomím, že v tuto chvíli nemá kapacitu na sepsání souhrnné zprávy, která by minitorovala rozsáhlé aktivity dalších firem v oblasti pomoci Ukrajině a jejím obvyvatelům zasaženým válkou. Některé jednotlivé příspěvky konkrétních společností sdílíme na Li profilu měsíčníku Logistika a materiály budeme postupně zveřejňovat na našem webu.

Související