Pobočka Dachseru v Hradci Králové se jako druhá v České republice zapojila do projektu distribuce zásilek pomocí nákladních elektrokol. Umístění pobočky umožňuje zásilky distribuovat do centra města přímo z terminálu pobočky. Od konce minulého roku využívá nákladní elektrokolo nejen pro rozvoz, ale i pro svoz balíkových a paletových zásilek sběrné služby.

Dachser Czech Republic zahájil projekt doručování s nulovými emisemi pomocí nákladního elektrokola na konci roku 2020, kdy se zapojil do projektu sdíleného mikrohubu Depot.Bike v Praze na Těšnově. Dnes pomocí na míru vyrobených nákladních elektrokol distribuuje balíkové a paletové zásilky sběrné služby do osmi městských částí. Projekt se koncem roku rozšířil i na pobočku do Hradce Králové, která po důkladné analýze infrastruktury a zákaznického portfolia disponuje vhodnými podmínkami pro tento typ distribuce.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo rozšířit projekt doručování s nulovými emisemi v rámci městské logistiky i mimo Prahu,“ uvádí Jan Pihar, generální ředitel Dachser Czech Republic. „Je v souladu s naším strategickým cílem přispívat jako společnost k ochraně klimatu a v Hradci Králové našel velmi dobrou odezvu u našich zákazníků i partnerů.“

Například společnost Bühler Motor, která sousedí s pobočkou Dachseru, nejprve umožnila průjezd elektrokola svým areálem a zároveň se v blízké době chystá této bezemisní přepravy využívat ke svozu svých zásilek.

Související