UPS Healthcare zahájila spolupráci s globální biotechnologickou společností Novavax na distribuci a dodávkách vakcíny covid-19 do 27 zemí Evropské unie. První dodávky do členských států poputují již tento týden. V Evropské unii je vakcína k dispozici pod obchodním názvem Nuvaxovid a jedná se o první vakcínu na proteinové bázi, která byla v EU povolena.

Vakcíny k distribuci bude UPS Healthcare skladovat v nedávno rozšířeném, moderním logistickém centru pro zdravotnické zásilky v nizozemském Roermondu. Distribuční centrum umožňuje odbavení velkého množství biofarmaceutických produktů. Areál nabízí chladicí paletové pozice pro uchování biologických léčiv, jako je vakcína Novavax. 

Nizozemské logistické centrum je strategicky umístěno v blízkosti evropského leteckého hubu UPS na letišti v Kolíně nad Rýnem/Bonnu v Německu a má přístup ke klíčovým přístavům včetně Rotterdamu, Antverp a Amsterdamu. Umožňuje tak krátkou dobu přepravy po celém světě a garantuje doručení zásilek do 80 procent Evropy do druhého dne.

Související

Evropská síť UPS Healthcare, jehož součástí je nedávno otevřené logistické centrum v Ostravě, byla v centru úsilí doručování vakcín po celém světě a pomohla k zajištění více než 1,5 miliardy dávek vakcín s 99,999procentní včasností doručení do více než 110 zemí. Toho bylo dosaženo vybudováním „sítě v síti“, zmapováním více než 500 nových obchodních tras po celém světě a přidáním nových leteckých a pozemních tras, které zajišťují infrastrukturu a flexibilitu pro přepravu časově kritických a teplotně citlivých vakcín.

Zásilky vakcín jsou nepřetržitě monitorovány (24/7) třemi globálními řídicími centry UPS Healthcare, která zajišťují včasné doručení zdravotnických zásilek a disponují pohotovostními plány a řešeními pro zmírnění rizik extrémního počasí a dalších překážek.

Související