Hamburský expert na intralogistiku Still má v soutěži o prestižní trofeje v oblasti intralogistiky mezinárodní soutěže IFOY zastoupení hned dvakrát, a to v kategoriích Specialita roku a Integrované skladové řešení. Vítěze bude vybírat porota ve dnech 18. až 23. března, ale vítězové soutěže zůstanou utajeni až do závěrečného udělování cen IFOY, které se uskuteční 30. června v Mnichově.

Oba Stillem přihlášené výrobky úspěšně prošly předběžným výběrem IFOY a byly nominovány na březnové finále v Dortmundu. Prvním je inovativní asistenční systém značky Still Descent Speed Regulation (DSR), který zvyšuje bezpečnost jízdy s novou řadou plošinových vozíků a tahačů LXT 120-350 a LXW 20-30. Systém DSR koordinuje rychlost vozíků při jízdě z kopce s nákladem, a to manuálně nebo automaticky. Závisí to na úrovni nastavení, která chrání před nebezpečnými situacemi. Tento inovativní systém podporuje řidiče v bezpečné jízdě na rampě a zároveň zvyšuje manipulační výkon.

Asistenční systém je k dispozici ve verzích DSR Basic, DSR Eco nebo DSR Premium. Zatímco ve verzi Basic jej musí řidič ještě manuálně aktivovat, aby snížil rychlost na předem nastavenou maximální hodnotu, ve verzi Eco se aktivuje již automaticky při jízdě ze svahu a vozík zabrzdí sám na předem určené hodnotě. U verze DSR Premium již asistenční systém automaticky reguluje rychlost vozíku při jízdě z kopce v závislosti na sklonu svahu a taženém nákladu.

Automatizovaný sklad Hase

Druhým projektem, kterým Still zabojuje o prestižní cenu IFOY, je řešení pro rozšíření automatizovaného skladu společnosti Hase Safety Group. Při rozšíření skladu výrobce pracovních rukavic ve fríském Jeveru nahradili specialisté ze Still průmyslové vozíky automatizovaným výkonnějším zařízením s teleskopickými vidlicemi a stávající regálový systém zvětšili na 10 tisíc paletových míst. Všechna automatizovaná řízená vozidla (AGV) se nyní bezpečně a autonomně pohybují po skladu. 

Související

Výslednou optimalizaci průběhu jízdy umožňují rotující laserové skenery na vozících, které permanentně měří vzdálenosti od reflektorů instalovaných ve skladu. Tři vozíky MX-X určené do velmi úzkých uliček a šest vysokozdvižných pořadačů EXV-SF nejnovější generace jsou vybaveny automatizační sadou iGo Systems, kterou také vyvinuli experti ze Stillu.

 „Letos máme opět v mezinárodní soutěži IFOY Award dva slibné a konkurenceschopné projekty,“ říká Torsten Wiecker, viceprezident pro řízení značky Still EMEA. „Špičkové inovace asistenčního systému zvyšujícího bezpečnost, jakož i úspěšné rozšíření a optimalizace automatického skladu skupiny Hase Safety, mají potenciál získat si přízeň a uznání mezinárodní odborné poroty.“

Související