Skupina Kuehne+Nagel se znepokojením vnímá ruskou invazi na Ukrajinu a jako globální hráč v logistickém segmentu se rozhodla pro konkrétní kroky vůči těm, kdo se v důsledku konfliktu ocitli v nouzi. Na jejich podporu přislíbila bezprostřední pomoc v hodnotě 10 milionů švýcarských franků (přes 246 milionů korun českých). Společnost to oznámila v aktuální tiskové zprávě.

Poskytnuta bude ve formě bezplatných logistických služeb pro klíčové humanitární organizace aktivní ve zmírňování následků konfliktu. Půjde o zajištění dopravy a prostoru pro dočasné uskladnění humanitární materiální pomoci na území Ukrajiny, Polska, Slovenska, Maďarska a Rumunska do léta 2022. 

Iniciativu koordinuje stávající „Odborné centrum pro mimořádné události a pomoc“ Kuehne+Nagel se sídlem v Kodani. Pro její účely využije společnost svých dosavadních logistických sítí v leteckých, námořních i silničních přepravách. Hmotná pomoc bude dočasně skladována v centrech kontraktní logistiky Kuehne+Nagel včetně těch, jež jsou situována na západních ukrajinských hranicích.

Související

Navíc byla spuštěna interní charitativní sbírka nazvaná „Kolegové kolegům“, v jejímž rámci mohou zaměstnanci Kuehne+Nagel individuálně přispívat na pomoc ohroženým ukrajinským kolegům. Stejně jako v případě kampaní pořádaných na obdobném principu v minulosti přidá ke každému zaměstnaneckému příspěvku stejnou částku i sama společnost Kuehne+Nagel. Ve spolupráci s lokálním managementem pak bude zajištěno, že se získané prostředky dostanou přímo tam, kde budou nejvíce potřebné.

Související