DB Schenker otevřel nový terminál v oblasti Almnäs na jihu Stockholmu. Logistický terminál o rozloze 122 tisíc čtverečních metrů odpovídá nejpřísnějším normám v oblasti životního prostředí a udržitelnosti. Logistická firma ve Švédsku provozuje celkem 29 skladů.

Terminál urychlí dodání zboží pro zákazníky jižně od Stockholmu a rovněž zvýší spolehlivost dodávek, protože zboží již nemusí procházet překladištěm ve Stockholmu jako dříve. 

Centrální cross-dockové překladiště může vydat 4000 zásilek za hodinu, má celkovou skladovou plochu 14 400 čtverečních metrů a využívá 98 nakládacích ramp, což z něj činí jeden z největších terminálů v síti DB Schenker.

Stavba je vybavena fotovoltaickými články o výkonu 150 kW, které ročně vyrobí přibližně 140 tisíc kWh energie. Využívá také geotermální energii, což minimalizuje dopad provozu na životní prostředí v okolí. U nákladových ramp a na parkovištích jsou instalovány nabíjecí stanice pro elektromobily.

Areál je připraven i na přechod na plně elektrický vozový park a díky své poloze při hlavní švédské dálnici E20/E4 má všechny předpoklady stát se v budoucnu významným logistickým hubem.

„Nový terminál nám umožňuje zlepšit služby pro naše zákazníky v Södertälje a severním Södermanlandu. Práci tu najde 200 lidí,“ říká Magnus Strand, generální ředitel DB Schenker pro Švédsko, Dánsko a Island. 

Související