Logistický operátor Wedo na začátku dubna spustil provoz superhubu v Ostředku u D1. S investicí ve výši přes půl miliardy korun patří mezi největší letošní logistické novinky na českém trhu. Díky otevření superhubu se výrazně zvýší kapacita Wedo, které tak bude připraveno na další expanzi v následujících letech.

„Otevření Ostředku je jednoznačně nejdůležitějším krokem v dalším vývoji Wedo a to nejen pro letošní rok, ale i do budoucna. Je to pro nás klíčový okamžik pro naší další expanzi a zlepšení zákaznického komfortu, jednoduchosti i rychlosti doručení zásilky. Násobně se zvyšují naše kapacity a zcela měníme způsob našeho fungování,“ vysvětlil při otevření generální ředitel Wedo Daniel Mareš.

Celková investice do výstavby superhubu u Ostředku přesáhne půl miliardy korun, jedná se tak podle dostupných údajů o jednu z největších logistických investicí v České republice v poslední době. „Výstavbu jsme zahájili před rokem a už tehdy jsme mluvili o tom, že chceme Ostředek otevřít na jaře 2022,“ uvedl Daniel Mareš s tím, že díky Ostředku může přepravní kapacita Wedo okamžitě vzrůst na dvojnásobek, v budoucnu až na pětinásobek současných hodnot.

Spuštění centrálního překladiště mění styl fungování Wedo. Všechny zásilky jsou sváženy do jednoho místa a tam jsou centrálně a automaticky tříděny. Postupně tak odpadá tak nutnost ručního třídění na každém depu, celý proces se zrychlí, zjednoduší a sníží se míra potenciální chybovosti.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Jste předplatitel tištěného titulu? Proveďte aktivaci.